reklama
reklama

Mieli wyłudzić nawet 6 milionów złotych! Jest wyrok w sprawie byłych urzędników

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Mieli wyłudzić nawet 6 milionów złotych! Jest wyrok w sprawie byłych urzędników - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW ubiegłym tygodniu wyroki usłyszał były wójt, skarbnik, sekretarz Urzędu Gminy Staroźreby oraz dyrektor szkoły. Sprawa dotyczyła przede wszystkim przekroczenia uprawnień i nieprawidłowości w gospodarowaniu mieniem.
reklama

Do nieprawidłowości dochodziło przed 2018 r.

- Najpoważniejszy zarzut dotyczył złożenia wniosku o dotacje z budżetu państwa związane z zapobieganiem i odwracaniem skutków nadmiernych opadów atmosferycznych - przekazała TVP3 Warszawa, rzecznik SO w Płocku, Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

Urzędnicy mieli wyłudzić nawet 6 milionów złotych, co stanowiło wówczas 1/3 budżetu gminy.

Prokuratura prowadziła sprawę od 4 lat, przez ostatni rok w Sądzie Okręgowym w Płocku toczył się proces. 9 lipca zapadł wyrok w 1. instancji. 

Były wójt, skarbnik oraz sekretarz zostali skazani na karę bezwzględnego pozbawienia wolności (dwie osoby na 2 lata, jedna na 2 lata i 6 miesięcy). Zasądzono również ok. 300 tys. zł grzywny, które mają zostać zwrócone na rzecz gminy. Dyrektor szkoły otrzymał karę w zawieszeniu, a wobec jednego z nauczycieli umorzono postępowanie. 

reklama

- W ustnym uzasadnieniu wyroku Sąd wyraźnie zaznaczył, że argumenty o rzekomych pobudkach politycznych, podnoszone przez oskarżonych, są całkowicie bezpodstawne. Sąd odniósł się również do prób przenoszenia odpowiedzialności na mnie osobiście(jako nowego Wójta). Te oskarżenia zostały jednoznacznie uznane za bezzasadne i oderwane od rzeczywistości(...) Dzisiejszy wyrok to przede wszystkim dowód na to, że prawda i sprawiedliwość mają znaczenie – nawet jeśli ich dochodzenie wymaga czasu, cierpliwości i odporności - skomentował obecny wójt gminy, Karol Groszewski. 

Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżonym przysługuje odwołanie do sądu 2. instancji.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo