Reklama

Reklama

Potrzebujesz rehabilitacji po przejściu choroby covid-19? W Płocku są dwa programy pomocy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MW

Potrzebujesz rehabilitacji po przejściu choroby covid-19? W Płocku są dwa programy pomocy - Zdjęcie główne

foto MW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomocy pacjentom mającym problemy z dojściem do pełni zdrowia po przejściu choroby wywołanej przez koronawirusa udziela Ośrodek Rehabilitacji przy ul. Tysiąclecia. W przypadku jednego programu nie trzeba mieć nawet skierowania od lekarza.

Reklama

W Płocku realizowane są dwa programy rehabilitacji pocovidowej. Pierwszy jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Żeby z niego skorzystać, trzeba mieć skierowanie od lekarza. Drugi jest natomiast realizowany przez mazowiecki urząd marszałkowski, czyli przez samorząd województwa mazowieckiego. W tym przypadku skierowanie nie jest wymagane. Należy mieć oficjalne potwierdzenie, że przeszło się covid-19.

- Następnie fizjoterapeuci decydują o trybie rehabilitacji. Ta ma na celu poprawę wydolności oddechowej i ruchowej. Pacjenci ćwiczą na bieżni czy rowerze stacjonarnym – powiedział wiceprezes Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Marek Stawicki i dodaje, że na razie nie ma określonych limitów ile osób może skorzystać z takiej pomocy. – Zobaczymy ilu będzie chętnych, a co za tym idzie, ilu naszych rehabilitantów będzie musiało być zaangażowanych w te programy. Na razie nie ma sztywnej liczby miejsc. Zapraszamy osoby, które przeszły covid-19 i mają problem z dojściem do pełnej sprawności fizycznej. Rehabilitacja odbywa się w Ośrodku przy ul. Tysiąclecia, pacjenci przychodzą na umówione wizyty u fizjoterapeutów.

Dodajmy, że w placówkach PZOZ – a dokładnie w Szpitalu Św. Trójcy oraz w przychodni przy ul. Miodowej - w ostatnim czasie zakupiono sprzęt medyczny na kwotę 1,5 mln zł, z czego 750 tys. zł stanowiło dofinansowanie unijne. Zakupy zaprezentowano na konferencji prasowej.

- Systematycznie inwestujemy w zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Inwestujemy nie tylko w ludzi, ale także w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Poprzez to wyposażenie chcemy zapewnić pacjentom jak najwyższy standard leczenia – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Na porodówkę w szpitalu przy ul. Kościuszki trafił aparat do znieczuleń z kardiomonitorem oraz lampa operacyjna. Blok operacyjny wzbogacił się o pompy infuzyjne oraz stół operacyjny o nośności 200 kg, dużo większej niż w przypadku dotychczas używanych stołów.

Oddział neonatologiczny zyskał natomiast iluminator naczyniowy, służący do łatwej identyfikacji żył noworodków. Na oddziały chirurgii, ortopedii oraz ginekologii trafiło 40 łóżek. Pacjenci pododdziału rehabilitacji narządu ruchu korzystają ze zmotoryzowanych szyn do mobilizacji kończyny dolnej oraz stawu skokowego, a także ze stołu rehabilitacyjnego z elektryczną regulacją wysokości.

Z tego sprzętu szczególnie cieszy się miejska radna Daria Domosławska (PO) z zawodu fizjoterapeutka.

- Możemy dopasować wysokość do pacjenta, co pozwala nie tylko uzyskać wygodną dla niego pozycję, ale też jest to korzystne, ergonomiczne dla fizjoterapeuty. Mamy już pierwsze efekty, korzystając z tego sprzętu. Mam nadzieję, że na tych zakupach się nie skończy – mówiła podczas konferencji prasowej, na której został zaprezentowany sprzęt Daria Domosławska. – Dla nas fizjoterapeutów największą zapłatą jest uśmiech pacjenta i efekty jakie przynosi rehabilitacja.

Ponadto do przychodni przy ul. Miodowej zakupiono sprzęt do poradni okulistycznej, służący do precyzyjnego badania oka oraz laser okulistyczny do wykonywania zabiegów na siatkówce.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy