Reklama

Potężny huk i dym nad Orlenem [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Potężny huk i dym nad Orlenem [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektórych mieszkańców miasta mógł zaniepokoić huk, który usłyszeli kilka minut po godzinie 17.00. Później pojawił się dym nad Orlenem. – Ten huk był okropny – mówi nam czytelniczka, która akurat znajdowała się na basenie w centrum miasta. – Myślałam, że zbliża się potężna burza.

Niektórych mieszkańców miasta mógł zaniepokoić huk, który usłyszeli kilka minut po godzinie 17.00. Później pojawił się dym nad Orlenem. – Ten huk był okropny – mówi nam czytelniczka. Akurat była wtedy na basenie w centrum miasta. – Myślałam, że zbliża się potężna burza.

Chmura ciemnego dymu wyglądała bardzo groźnie, a do tego jeszcze ten dźwięk. - To wynik nagromadzenia gazów – tłumaczą na komendzie płockiej Państwowej Straży Pożarnej. – Kiedy strzelił zawór bezpieczeństwa, zrobił się potężny huk, ale żadnego zagrożenia dla mieszkańców nie ma – uspokajają. - Z tego co nam wiadomo nikomu też nic poważnego się nie stało.

Podobne zapewnienia słyszymy w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wskazują na godzinę 17.05. Wtedy aparatura wykryła unoszący się dym. – Nastąpiła dekompozycja na linii produkcyjnej polietylenu - dodają. - Część instalacji w Basell Orlen Polyolefins może być uszkodzona.

Z kolei Agnieszka Rejnowicz z Basell Orlen Polyolefins wyjaśnia, że na instalacji wytwarzającej polietylen niskiej gęstości (LDPE)  miał miejsce proces dekompozycji, czyli otworzenie zaworu bezpieczeństwa i kontrolowane opróżnienie reaktora. - Spowodowało to chwilową emisję hałasu, ale zistniała sytuacja nie stanowiła żadnego zagrożenia dla pracowników, instalacji, jak również otoczenia - uspokaja Agnieszka Rejnowicz. - Przepraszamy mieszkańców Płocka i okolic za te chwilowe niedogodności.
 

Zdjęcia nadesłane przez czytelników:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE