reklama
reklama

Posterunek policji w Słupnie po 10 latach wrócił. Na otwarciu wiceminister Wąsik, nie obyło się bez elementów kampanii [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Posterunek Policji w Słupnie działał w latach 2003-2013. Ostatnie 10 lat to jednak dynamiczny rozwój podpłockiej miejscowości, więc Komenda Miejska Policji w Płocku, w porozumieniu z władzami Słupna, zdecydowała się odtworzyć posterunek. Służbę w Słupnie będzie pełnić 8 policjantów.
reklama

Słupno jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się podpłockich gmin. To właśnie Gmina Słupno jest w czołówce celów migracyjnych płocczan, przez ostatnią dekadę do podpłockiej miejscowości wyprowadziły się dziesiątki płocczan. W 2017 roku w gminie mieszkało 7318 osób, w 2022 roku już 8037, a kolejne osiedla powstają.

O przywróceniu posterunku apelowali mieszkańcy. Komendant Miejski Policji w Płocku wspominał, że rozmowy z wójtem Zawadką rozpoczęły się rok temu. 

- Decyzja była poparta szczegółówą analizą stanu bezpieczeństwa, a także dążeniem do umożliwienia bezpośredniego i szybkiego kontaktu mieszkańców z policjantami. W ostatnich latach zadania z zakresu bezpieczeństwa na tym terenie realizowali policjanci z Komisariatu Policji w Płocku, jednakże przez ten czas wiele się zmieniło. Znacznie wzrosła liczba mieszkańców Gminy Słupno, powstały nowe osiedla, jak również rozbudowano wschodnią część Płocka. To w dużej mierze ukazało potrzebę dokonania perspektywicznych zmian, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym - mówił inspektor Mariusz Kryszkowski, Komendant Miejski Policji w Płocku.

Komisariat Policji w Słupnie znajduje się w swojej dawnej siedzibie przy ul. Miszewskiej 8B. 136 tys. złotych do remontu budynku dołożyła Gmina Słupno. 

Na uroczystości zjawił się Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i jednocześnie kandydat PiS w wyborach parlamentarnych w okręgu płocko-ciechanowskim. 

- Powstanie tego posterunku to dobra rzecz dla społeczności lokalnej, co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Policja musi być częścią społeczności lokalnej, bo wtedy ma zaufanie i lepiej wykonuje swoje zadania. Nowy posterunek to wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, choć muszę powiedzieć, że Polacy czują się bezpiecznie. Ponad 90 proc. Polaków uważa swój kraj za bezpieczny - mówił wiceminister Wąsik. - Wiem, że powinno być kilka tysięcy więcej policjantów. Dla nas rządzących płynie z tego jeden wniosek - trzeba zwiększyć zarobki w policji, żeby praca w policji była atrakcyjniejsza dla młodych ludzi. Wierzcie mi, że wiemy, że płace w policji powinny być lepsze. Dzięki decyzji premiera Morawickiego w przyszłym ręku będzie waloryzacja nie 6,6 proc., jak było zapisane, a 12,3 proc. To duża waloryzacja płac. Myślę, że służba w policji będzie coraz bardziej konkurencyjna. Wprowadziliśmy bardzo dużo zachęt do pozostawiania w służbie. Nie będzie żadnych zmian wieku emerytalngo, to jest już przesądzone. 

Na co dzień służbę w komisariacie będzie pełniło 8 funkcjonariuszy - kierownik posterunku, 2 policjantów zespołu ds. kryminalnych i 5 policjantów zespołu ds. prewencji, w tym 2 dzielnicowych. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama