Od 2005 roku spółdzielnia nosi nazwę Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani”.
- Od powstania wciąż robiliśmy w mieszkaniówce coś jako pierwsi w Płocku - czytamy na stronie spółdzielni.
A niżej lista sukcesów:
- zrealizowaliśmy spółdzielcze osiedle w zabudowie jednorodzinnej,
- po latach królowania „wielkiej płyty” rozpoczęliśmy budowę bloków w technologii tradycyjnej,
- zastosowaliśmy własne źródła ciepła oparte na zasilaniu gazem ziemnym,
- wprowadziliśmy do oferty małe domy mieszkalne, łączące cechy budynków wielorodzinnych i domów jednorodzinnych
- wprowadziliśmy garaże w podziemiach bloków,
- zaproponowaliśmy „zielone pokoje” w postaci prywatnych ogródków przynależnych do mieszkań na parterach budynków,
- wyposażyliśmy mieszkania w lokalowe mikro węzły cieplne, umożliwiające ich mieszkańcom indywidualne zarządzanie zużyciem ciepła,
- zastosowaliśmy liczniki ciepła, umożliwiające jego rozliczenie na podstawie faktycznego zużycia.
Budowlani wznosili bloki na Podolszyce Północ i Zielonym Jarze, przy ul. Małachowskiego, Misjonarskiej, Kutnowskiej, mają też plany na nowe osiedle Małe Przylesie.
Wiosną dużym zaskoczeniem była dla płocczan informacja o odwołaniu przez radę nadzorczą wieloletniego prezesa Jerzego Fiłoniuka. Pełniącym obowiązki został Marek Olszewski z rady nadzorczej.
Rada nie podała powodów decyzji, natomiast niedawno na stronie spółdzielni ukazało się ogłoszenie. Sporo trzeba "poklikać", by do niego dotrzeć, spółdzielnia zbytnio nie afiszowała się jak widać ze swoim planem.
Otóż Budowlani poszukiwali nowego prezesa, nabór był bardzo krótki, zakończył się w środę 14 sierpnia.
Ile osób się zgłosiło? Próbowaliśmy się tego dowiedzieć w piątek, ale niestety nikt w spółdzielni nie odpowiadał.
Jakie były wymagania?
Wykształcenie wyższe minimum II stopnia: techniczne / ekonomiczne / prawnicze / zarządzanie, co najmniej 6-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, spółdzielczej umowy o pracę, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek w sektorze zarządzania nieruchomościami.
A do tego co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek w sektorze zarządzania nieruchomościami, wiedza z zakresu prawa spółdzielczego i ustawy o spółdzielniach mieszkaniowej oraz ustawy o własności lokali.
Kandydat nie może pozostawać w związku małżeńskim ani w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa z członkiem rady nadzorczej Budowlanych, powinien znać zagadnienia związane z zarządzaniem i kierowaniem zespołem pracowników oraz posiadać prawo jazdy kat. B.
Jaką pensję oferują Budowlani?
Nie jest bowiem tajemnicą, że zarobki w spółdzielniach, od lat będących "państwem w państwie", są wysokie, a apanaże prezesów - bardzo wysokie.
- Oferujemy umowę o pracę, stabilne zatrudnienie i pracę w miłej atmosferze w zgranym zespole - informuje spółdzielnia, nie podając stawki czy "widełek" potencjalnych zarobków.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.