Reklama

Reklama

Płocki szpital tymczasowy przechodzi w stan pasywny

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Płocki szpital tymczasowy przechodzi w stan pasywny - Zdjęcie główne

Szpital tymczasowy w Płocku | foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tymczasowej placówce medycznej, która została uruchomiona na początku grudnia zeszłego roku, nie ma już żadnego pacjenta. Z ostatnich sześciu, którzy jeszcze w poniedziałek tam przebywali, dwoje zostało wypisanych do domu, a pozostali przeniesieni do innych szpitali.

Reklama

O przejściu płockiego szpitala tymczasowego w stan pasywny poinformował podczas wtorkowej telekonferencji dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku – Stanisław Kwiatkowski.

- Minister Zdrowia wydał decyzję, iż z dniem 1 czerwca szpital tymczasowy w Płocku przestaje być aktywny, przechodzi w stan pasywny. Oznacza to, że placówka będzie zabezpieczona i gotowa w każdej chwili do uruchomienia – mówił Kwiatkowski i dodawał, że trwają ustalenia z PKN Orlen, który placówkę budował, o jej zabezpieczeniu, ochronie i podtrzymaniu jej gotowości. – Pracownicy szpitala tymczasowego mieli zapisane w umowach, że dyżurują w nim do momentu wydania decyzji przez ministra zdrowia o wstrzymaniu w nim pracy. Te osoby wrócą teraz do swoich placówek. Ja im bardzo dziękuję za to, że kilka miesięcy temu podjęli ten trud pracy w szpitalu dla chorych na Covid. To były bardzo odważne decyzje.

Dyrektor podał również, iż od uruchomienia w grudniu placówki przy ul. Łukasiewicza, leczono w niej 316 pacjentów, w tym dziewięcioro na później otwartym oddziale intensywnej terapii.

- W moim przekonaniu, mimo różnych opinii, szpital tymczasowy spełnił swoje zadanie. Sami [szpital na Winiarach – red.] byśmy sobie nie poradzili podczas trzeciej fali pandemii, gdy liczba zachorowań była tak duża – oceniał Kwiatkowski i zapewniał, że jeśli przyjdzie czwarta fala, to szpital tymczasowy wznowi pracę.

Obecnie w szpitalu na Winiarach przebywa 13 pacjentów chorych na Covid-19 na oddziale zakaźnym i sześciu na oddziale intensywnej terapii. W większości są to pacjenci spoza Płocka oraz powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego.

- Z każdym dniem ubywa pacjentów. Dla porównania, 28 marca, czyli nieco ponad dwa miesiące temu, było ich aż 121. Czyli to bardzo duże obniżenie. Niewątpliwie na ten spadek wpływ mają szczepienia - zakończył telekonferencję Kwiatkowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy