Reklama

Płocka policja podsumowała weekend. Był spokojny, choć pracowity

Opublikowano:
Autor:

Płocka policja podsumowała weekend. Był spokojny, choć pracowity - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonych kontroli policyjnych. Nie inaczej było w tym roku i to pomimo zamkniętych cmentarzy. Jak podają w płockiej komendzie, miniony weekend na drogach był jednak spokojny - choć pracowity. Szczególnie w piątek.

Dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonych kontroli policyjnych. Nie inaczej było w tym roku i to pomimo zamkniętych cmentarzy. Jak podają w płockiej komendzie, miniony weekend na drogach był jednak spokojny - choć pracowity. Szczególnie w piątek.

Dzień 1 listopada to czas wzmożonej pracy mundurowych. Tegoroczny dzień Wszystkich Świętych, choć inny z powodu pandemii koronawirusa i decyzji rządu w sprawie zamknięcia cmentarzy, nie zwolnił funkcjonariuszy z podejmowania interwencji. Jak podaje Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji, te były potrzebne szczególnie w piątek. To wtedy właśnie mieszkańcy Płocka i okolic, chcąc zdążyć przed zamknięciem nekropolii, tłumnie wyruszyli na cmentarze.

- Rzeczywiście informacja o zamknięciu cmentarzy wywołała duże korki na drogach w okolicach nekropolii - podaje w rozmowie z nami. - Obserwowaliśmy znaczne natężenie ruchu w rejonach cmentarzy i w miarę posiadanych sił i środków podejmowaliśmy działania. Niemniej jednak informacja o zamknięciu cmentarzy zbiegła się z odbywającym się marszem kobiet, gdzie również musieliśmy dbać o bezpieczeństwo i porządek - przekonuje Lewandowska.

Pomimo chaosu drogowego, który obecny był w piątkowy wieczór, świąteczny weekend upłynął dość spokojnie.

- Nie da się ukryć, że w związku z sytuacją epidemiologiczną obchody dnia Wszystkich Świętych były inne niż zwykle. Pomimo tego czuwaliśmy nad bezpieczeństwem na drogach. W naszej opinii był to to weekend bezpieczny - relacjonuje Marta Lewandowska, oficer prasowy policji w Płocku.  - Policjanci wykonywali czynności na miejscu dwóch wypadków drogowych, w których rannych zostały dwie osoby. Zatrzymano też jednego nietrzeźwego kierującego - dodaje.

Policja apeluje do wszystkich o rozwagę i uwagę w ciągu najbliższych dni - nie tylko na drogach. Prosi też by zachować reżim sanitarny. -  Wielu z nas właśnie teraz będzie chciało odwiedzić groby bliskich. Nie zapominajmy przy tym o rozwadze - mówiła Lewandowska. - Kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy o panującej epidemii i nie narażajmy siebie oraz innych na możliwość zakażenia - apeluje w rozmowie z nami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE