Reklama

Reklama

Płock zajmie się sprzedażą węgla. - Poradzimy sobie z zadaniem, z którym PiS sobie nie radzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Płock zajmie się sprzedażą węgla. - Poradzimy sobie z zadaniem, z którym PiS sobie nie radzi - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki samorząd zajmie się sprzedażą węgla na preferencyjnych warunkach – taką decyzję podjął prezydent, Andrzej Nowakowski. - Obecny rząd stawia przed samorządem kolejne wyzwania, które leżą w gestii władz centralnych, a z którymi rząd PiS sobie nie potrafi poradzić – komentuje włodarz miasta.

Reklama

Ustawa o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych została podpisana przez Prezydenta RP. Umożliwia ona samorządom zajęcie się sprzedażą węgla po preferencyjnych cenach. 

Z tej możliwości skorzysta także Płock. Jak podaje płocki magistrat, prezydent Andrzej Nowakowski, wobec kryzysu energetycznego, podjął decyzję, że samorząd  wesprze swoich mieszkańców i włączy się w organizację tego procesu. 

- Obecny rząd stawia przed samorządami kolejne wyzwania, które leżą w gestii władz centralnych, a z którymi rząd Prawa i Sprawiedliwości nie potrafi sobie poradzić – skomentował włodarz miasta. - My samorządowcy z tym zadaniem sobie jak zawsze poradzimy.

Kiedy i w jaki sposób ruszy dystrybucja węgla wśród mieszkańców Płocka? W pierwszej kolejności miasto chce poznać skalę zapotrzebowania na węgiel w preferencyjnej cenie. Jak przekonują w magistracie, doświadczenia innych samorządów wskazują, że zainteresowanie nie jest zbyt wysokie. 

Jeszcze dziś w Biuletynie Informacji Publicznej Płocka zostaną umieszczone wzory wniosków o zakup węgla w preferencyjnej cenie. Będzie je można składać od piątku, 4 listopada: osobiście w Urzędzie Miasta Płocka w pok. B-4 (wejście od ul. Zduńskiej), pocztą tradycyjną lub elektronicznie przez ePUAP.

Zgodnie z ustawą, węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić osoby, które wcześniej uzyskały decyzję o przyznaniu dodatku węglowego, ale pod warunkiem, że nie nabyły już opału w cenie niższej niż 2 tys. zł. Ustawa określa, że wnioskodawca będzie mógł nabyć 1,5 tony węgla na ten rok, a kolejne 1,5 tony możliwe będzie do realizacji po nowym roku.

Sprzedaż węgla samorząd Płocka będzie realizował w porozumieniu z przedsiębiorcami, którzy zajmują się taką działalnością, czyli tzw. składami węgla, z uwagi na to, że mają odpowiednie narzędzia, pracowników i doświadczenie w takiej działalności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy