Reklama

Płock moich marzeń - miasto przyszłości

Opublikowano:
Autor:

Płock moich marzeń - miasto przyszłości  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca października młodzi płocczanie w wieku od 6 do 9 lat mogą składać prace na konkurs będący częścią projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku.

Do końca października młodzi płocczanie w wieku od 6 do 9 lat mogą składać prace na konkurs będący częścią projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku.

Czasami aby poznać miasto, wystarczy rozwiązać krzyżówkę lub ułożyć kolorową układankę -
Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku realizuje projekt „Poznaję moje miasto”. Nauczyciele otrzymali zeszyty ze scenariuszami zajęć na temat Płocka, które mogą prowadzić z dziećmi w wieku od sześciu do dziewięciu lat. Uczniowie zaś otrzymali karty pracy oraz puzzle.

Dzieci dzięki rozwiązywaniu rebusów i różnego rodzaju łamigłówek mają dowiedzieć się, co warto zwiedzać w naszym mieście, jacy sławni ludzie się tu urodzili, jakie symbole kojarzą się z Płockiem. Nauczyciele otrzymali pomoce dydaktyczne do pracy z dziećmi, aby przybliżyć im miasto i nauczyć jego historii w trochę inny sposób.

Nauka przez zabawę to pierwsza część projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku. Drugą jest konkurs plastyczny „Płock moich marzeń – miasto przyszłości”, przeznaczony dla dzieci między szóstym a dziewiątym rokiem życia.

Wykonane w dowolnej technice prace w formacie A4 można składać w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9b do końca października. A rozstrzygnięcie konkursu jest przewidziane na połowę listopada. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Fot.
Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE