Reklama

Płocczanin Roku. Zobacz, kto nominowany

Opublikowano:
Autor:

Płocczanin Roku. Zobacz, kto nominowany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła kolejna edycja corocznego plebiscytu, w którym mieszkańcy wybierają Płocczanina Roku. Złożona z przedstawicieli lokalnych mediów i Ratusza kapituła zaproponowała pięć nominacji. Zobaczcie, kogo i głosujcie na swoich faworytów.

Ruszyła kolejna edycja corocznego plebiscytu, w którym mieszkańcy wybierają Płocczanina Roku. Złożona z przedstawicieli lokalnych mediów i Ratusza kapituła zaproponowała pięć nominacji. Zobaczcie, kogo i głosujcie na swoich faworytów.

Płocczanina Roku mieszkańcy miasta wybierają już od 15 lat - rokrocznie tytuł przypada temu płocczaninowi lub płocczance, którzy przysłużyli się jakoś lokalnej społeczności i miastu, zrobili coś ważnego, ciekawego, osiągnęli jakiś sukces. Pierwszy raz tytuł i statuetkę "Srebrnego Bolka" w plebiscycie organizowanym przez płocką "Gazeta Wyborcza" wspólnie z Ratuszem, zdobyli Anna i Wiktor Bramscy w 2000 r., a ostatni, czyli tytuł Płocczanina Roku  2013 r.  zdobył Paweł Śliwiński.

Podobnie jak w ubiegłym roku w kapitule zgłaszającej nominacje poza przedstawicielami Ratusza i "Gazety Wyborczej" zasiedli reprezentanci płockich mediów: z naszego portalu, Radia Płock, Radia Eski, Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, Tygodnika Płockiego, TVP Warszawa PetroNews  i  portalu Dziennik Płocki.

Co uradziła kapituła? po zawziętych dyskusjach spośród kilkunastu zgłoszonych kandydatur  ostatecznie wybrano finałową piątkę. Oto nominowani: Arkadiusz Gmurczyk, Szymon Marciniak, Aleksandra Podwójci, Jerzy Skarżyński i Bogdan Wolny.

Na tym nasza rola się kończy, bo o  tym, kto otrzyma tytuł Płocczanina Roku 2014, zadecydują sami płocczanie.

Jak można głosować? Albo za pomocą kuponów dostępnych w papierowym wydaniu gazety, albo smsowo.  Kupony będą drukowane codziennie do 23 maja, ale uwaga - jednego dnia można wypełnić jeden kupon. Więcej kuponów z tym samym numerem od jednej osoby będą się liczyć jak jeden głos. Kupony można dostarczać osobiście lub pocztą do 25 maja do "Gazety Wyborczej Płock", ul. Królewiecka 12e, w godz. 9-17 (ostatniego dnia - do godz. 12). 

Można też głosować za pomocą smsów. Każdy kandydat do tytułu Płocczanina Roku 2014 ma przypisany kod. Aby oddać głos na swojego kandydata, należy wysłać SMS pod nr 72466 (koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT), w treści wpisując PL(kropka)Kod kandydata, np. PL.07.

Z jednego numeru telefonu można wysłać jeden SMS dziennie na dowolnego kandydata z listy. Głosowanie SMS-owe trwa do 24 maja do godz. 23.59.  Kody nominowanych dostępne są na końcu artykułu
 
Nazwisko Płocczanina Roku 2014 poznamy w ostatni weekend maja - podczas inauguracji Dni Historii Płocka w amfiteatrze. Zwycięzca plebiscytu dostanie srebrną statuetkę Bolesława Krzywoustego.

Dopiero w trakcie tej gali - uwaga: to zupełna nowość - poznamy też Superpłocczan wybranych już przez kapitułę na 15-lecie plebiscytu.

Arkadiusz Gmurczyk

Wraz ze Stowarzyszeniem Płocka Grupa Fotograficzna, którego jest prezesem przez cały rok zapraszał płocczan m.in. na comiesięczne warsztaty, na których uczył, jak robić dobre zdjęcia studyjne i plenerowe, zachęcał do eksperymentów z wideo i grafiką komputerową. Razem z PGF organizował też konkursy na fotografie miesiąca. Ściągnął na pokazy do Płocka najnowszy sprzęt największych marek fotograficznych. Organizuje płockie odsłony międzynarodowego spaceru fotografów Worldwide Photo Walk (sam sprowadził do nas tę imprezę). Propaguje bieganie - poprzez Night Runnersów, ale też towarzyszy w bieganiu niewidomemu nastolatkowi. Jest jednym z czołowych wolontariuszy płockiej Szlachetnej Paczki.

Szymon Marciniak

Jest jednym z najbardziej cenionych polskich sędziów piłkarskich. W ub.r. zadebiutował w elitarnej Lidze Mistrzów w spotkaniu Juventus Turyn - Malmö FF. - Nominacja do poprowadzenia meczu Ligi Mistrzów to dla mnie duże wyróżnienie - mówił w rozmowie z "Wyborczą". Sędziował w LM mecze z udziałem takich zespołów jak AS Monaco czy FC Schalke 04 Gelsenkirchen. Był również wyznaczony do poprowadzenia bardzo wymagających pojedynków międzypaństwowych: Holandia - Meksyk oraz USA - Kolumbia. Kapituła doceniła to, że robiąc karierę w świecie, Marciniak chętnie sędziuje mecze płockich dzieciaków, dając im radość i motywując do stawiania sobie ambitnych celów.

Aleksandra Podwójci

Jest tegoroczną maturzystką i najmłodszą spośród ponad 70 nominowanych we wszystkich dotychczasowych edycjach plebiscytu. Dała się poznać jako propagatorka Dni Dawców Szpiku organizowanych wspólnie z Fundacją DKMS, a także m.in. z Politechniką Warszawką i Młodzieżowym Domem Kultury. Choć nie jest osamotniona w swojej misji, to właśnie ona uważana jest za jej motor napędowy. Kontynuuje dzieło zmarłego taty, wykładowcy z Politechniki Warszawskiej, który mimo ciężkiej choroby nowotworowej niezmordowanie walczył o każdą kolejną osobę, która mogłaby dołączyć do bazy dawców. Jest w niej kilkuset płocczan, kilkoro z nich oddało już szpik chorym na białaczkę. W tym kilkuletnim dzieciom.

Jerzy Skarżyński

Miłośnik starego Płocka, prezes Stowarzyszenia Starówka Płocka, osoba mocno angażująca się w przywracanie pamięci o dawnych dziejach miasta i dawnych mieszkańcach. Jeden z najgorliwszych organizatorów corocznej akcji "Ratujmy Płockie Powązki" - w ub.r. m.in. dzięki niemu na zabytkowym cmentarzu udało się postawić nowy pomnik na grobie Eugenii Dąbrowskiej, siostry generała Sikorskiego. Ale kapituła nominowała go również za bezpardonową walkę o zachowanie płockiej skarpy w stanie, który pozwoli się nią cieszyć także przyszłym pokoleniom. I za działania na przełomie 2013 i 2014 r., dzięki którym nie doszło do sprzedaży dwóch pięknych działek przy Kazimierza Wielkiego z widokiem na Wisłę i jej drugi brzeg.

Bogdan Wolny

Kto lub co łączy takie ubiegłoroczne imprezy jak River Fly na płockim lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, otwarcie, a potem zakończenie sezonu motocyklowego, Memoriał Juliusza Kawieckiego, turniej Wschodzące Gwiazdy w Orlen Arenie, szkolenie podlodowe WOPR (i można by tak dalej wymieniać)... Oczywiście osoba konferansjera, który charakterystycznym głosem nie tylko bawi nas, płocczan, ale i uczy wielu dyscyplin. I nieważne, czy chodzi o wielkie, czy przeznaczone dla dzieci imprezy. Wolnego znają też w innych miastach, choćby w Poznaniu, gdzie jest spikerem imprez motocyklowych. Wszędzie podkreśla, że jest z Płocka. Człowiek otwarty na ludzi, społecznik.
 

SMS-owe kody kandydatów:

- Arkadiusz Gmurczyk - 01

- Szymon Marciniak - 02

- Aleksandra Podwójci - 03

- Jerzy Skarżyński - 04

- Bogdan Wolny - 05

 

Ubiegłoroczne wręczenie Bolka dla Pawła Śliwińskiego i nominowani w tej edycji, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE