Reklama

Reklama

Płoccy radni w akcji. Zieleń w mieście, połączenie z Sierpcem, medal dla biskupa i podwyżki dla rodzin zastępczych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kaźmierczak

Płoccy radni w akcji. Zieleń w mieście, połączenie z Sierpcem, medal dla biskupa i podwyżki dla rodzin zastępczych - Zdjęcie główne

foto Krzysztof Kaźmierczak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższy czwartek 23 lutego br. od godz. 10:00 w płockim magistracie obradować będą płoccy radni. W harmonogramie sesji jest sporo bardzo ciekawych punktów.

Reklama

Po otwarciu LI sesji zaplanowano wręczenie medalu Laude Probus Księdzu Biskupowi Markowi Marii Karolowi Babi.
przez 
Kilka dni temu biskup został - po prawie 8 latach - odwołany ze stanowiska Biskupa Naczelnego Mariawitów Biskupa Naczelnego przez obradującą w Płocku Kapitułę Generalną Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. 

Podczas sesji zaplanowano także informację o działaniach pomocowych realizowanych w czasie konfliktu zbrojnego na rzecz osób z Ukrainy przebywających w Płocku oraz na terenie Ukrainy prowadzonych przez Gminę-Miasto Płock, a także o perspektywach w tym obszarze na 2023 rok.

Bardzo ciekawym i ważnym tematem będzie zapewne punkt, dotyczący rozwoju systemu terenów zieleni w Płocku w kontekście poprawy warunków siedliskowych, propozycji nowych terenów zieleni urządzonej i ochrony terenów cennych przyrodniczo. Zostanie przedstawione sprawozdanie z prac badawczych wykonanych na zlecenie ratusza.

Będą także sprawozdania dotyczące ubiegłorocznych działań Komisji Inwestycji, Rozwoju i Bezpieczeństwa Miasta, Komisji Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Komisji Kultury, Sportu i Turystyki.

Radni głosować będą odnośnie podniesienia wysokości wynagrodzenia przysługującego rodzinom zastępczym zawodowym, rodzinom zastępczym zawodowym specjalistycznym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka. Projekt uchwały zakłada, że ma to być nie mniej niż 4.650 zł miesięcznie (brutto), to kwota w przypadku maksymalnie trójki dzieci.

W planie jest także wyrażenie zgody na zawarcie porozumienia Gminy-Miasto Płock jako miasta na prawach powiatu z Powiatem Płockim i Powiatem Sierpeckim w sprawie powierzenia Powiatowi Sierpeckiemu zadania organizatora publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej Sierpc – Lelice – Bielsk – Zągoty – Płock.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy