Reklama

Plisy – dekoracyjne żaluzje do dużych przeszkleń

Opublikowano:
Autor:

Plisy – dekoracyjne żaluzje do dużych przeszkleń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żaluzje plisowane doskonale wpisują się w nowoczesną architekturę, która coraz częściej łączy wnętrze domu z jego otoczeniem. Wspólnie z firmą ANWIS podpowiadamy jak przy pomocy plis stworzyć efektowną i funkcjonalną dekorację okien o dużych gabarytach.

Żaluzje plisowane doskonale wpisują się w nowoczesną architekturę, która coraz częściej łączy wnętrze domu z jego otoczeniem. Wspólnie z firmą ANWIS podpowiadamy jak przy pomocy plis stworzyć efektowną i funkcjonalną dekorację okien o dużych gabarytach.

Jakie plisy zamontować na dużych oknach?

Duże przeszklenia to coraz popularniejszy trend w nowoczesnych domach. Dzięki nim wnętrze wygląda na bardziej przestronne, a wszystkie pomieszczenia są zawsze odpowiednio oświetlone. Powinniśmy jednak pamiętać, że szklane powierzchnie ścian wymagają zastosowania przemyślanych przesłon okiennych, które zagwarantują nam prywatność i ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

  

Najbardziej komfortową obsługę oferują dwukierunkowe żaluzje plisowane od firmy ANWIS. Tkanina rozlokowana jest pomiędzy dwoma ruchomymi rynnami (górną i dolną). Każdą z rynien możemy sterować - podnosić lub opuszczać wzdłuż listew przyszybowych. W ten sposób osłonimy dowolnie wybrany fragment okna, na przykład tworząc z plis zazdrostkę. Z jednej strony ochronimy się przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, z drugiej umożliwimy przenikanie promieni słonecznych do wnętrza. Plisa może również przesłonić całą szklaną powierzchnię, zapewniając nam kameralny klimat we wszystkich pomieszczeniach. Złożona żaluzja zajmuje niewielką przestrzeń szyby. W każdej chwili możemy ją całkowicie zsunąć i cieszyć się nieograniczonymi widokami za oknem.

Jaki materiał plisy sprawdzi się najlepiej w przeszkolonych domach?

Domy wystawione na silne promieniowanie słoneczne wymagają zastosowania odpowiednich tkanin. W takiej roli doskonale sprawdzą się tzw. duo plisy (tkaniny o przekroju plastra miodu). Składają się one z dwóch warstw tekstylnych, które tworzą powietrzną warstwę izolującą. W ten sposób duo plisy redukują poziom nagrzewania się pomieszczeń latem oraz spowalniają utratę ciepła podczas zimy. W domach, które wymagają całkowitego zaciemnienia, możemy również zastosować tkaniny blackoutowe o pojedynczej strukturze materiału. Pokryte specjalną powłoką odbijającą światło zatrzymają 100% promieni słonecznych przedostających się przez szyby.

   

 

Oferta firmy ANWIS obejmuje również szeroką gamę materiałów transparentnych i półprzezroczystych. Z uwagi na swój delikatny i dekoracyjny charakter plisy często zastępują montowane w oknach firanki. Na dużych oknach chętnie łączone są z wysoko upiętymi zasłonami, które wprowadzają do wnętrza ciepły i przytulny charakter. Gdy jednak stawiamy na minimalizm a osłaniane przez nas pomieszczenie łączy funkcję pokoju dziennego i sypialni, możemy wybrać plisę, która umożliwia zastosowanie dwóch tkanin w jednej żaluzji, np. przezroczystej i zaciemniającej (jedna nad drugą, rozdzielone aluminiową ruchomą rynną).

Plisy zawsze idealnie dopasowane do okien i wnętrza

Plisy odznaczają się minimalistycznym designem, który doskonale odnajduje się w nowoczesnych i tradycyjnych aranżacjach. Harmonijkowy układ materiału, o szerokości zakładki ok. 2 cm wraz z odpowiednio zaprojektowanym kształtem profili sprawia, że osłona tworzy harmonijny wystrój okien i wnętrza. W zależności od rodzaju sterowania (sznurkiem, łańcuszkiem lub elektrycznie) plisy mogą osłaniać duże przeszklenia, nawet do 3 metrów szerokości oraz 2,6 metra wysokości. W ich zaaranżowaniu pomogą nam różnorodne wzory i desenie materiałów, których w ofercie ANWIS jest ok. 300. Z łatwością dopasujemy je do stylu wnętrza, a także do koloru okien, dzięki możliwości pomalowania rynien żaluzji na dowolny kolor z palety RAL. Odpowiednio dopasowana plisa – poza stroną praktyczną – stanie się wyjątkową dekoracją wnętrza.

     

Plisy to niewątpliwie skuteczne osłony okienne o szerokich możliwościach aranżacyjnych. Ich różnorodne sposoby montażu i sterowania sprawiają, że wnętrze jest zawsze funkcjonalne i dopasowane do naszych potrzeb. Dlatego śmiało można stwierdzić, że w miejscach w których inne przesłony okienne nie spełnią swojego zadania, plisy sprawdzą się idealnie!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE