To duża zmiana, wywołana nieco pandemią koronawirusa. Miejski przewoźnik planował wdrożenie takich rozwiązań w najbliższych latach, ale w związku z pandemią liczba transakcji niegotówkowych gwałtownie wzrosła.
Rewolucja zaczęła się 1 maja i po niespełna 2 tygodniach wymieniono połowę biletomatów starego typu. Systematycznie postępuje wymiana i do końca maja na płockich ulicach zapewne nie będzie autobusu Komunikacji Miejskiej, w którym będzie można kupić bilet za gotówkę.
Jak zmianę przyjęli pasażerowie?
- Na bieżąco czytamy to, co się dzieje w mediach społecznościowych. Staramy się reagować na bieżąco i informować. Skargi do nas nie wpłynęły. Pojawiają się pytania, m.in. gdzie można kupić bilety - mówi Kinga Wochowska, rzeczniczka prasowa Komunikacji Miejskiej.
Jak mówi Wochowska, często pojawia się też pytanie o osoby starsze.
- Osoby starsze, które skończyły 70 lat, są zwolnione z opłat za przejazd komunikacją miejską. Z naszych informacji wynika, że młodsi seniorzy w ponad 90 procentach nigdy nie korzystały z biletomatów - mówi rzeczniczka. - Seniorzy wręcz obie chwalą, że poprawiła się sieć sprzedaży w osiedlowych punktach. Było ich ok. 30, teraz mamy ich ponad 100.
Lista sklepów, w których można kupić bilety Komunikacji Miejskiej, systematycznie się powiększa - bilety za gotówkę można kupić także w okolicznych miejscowościach. Na tę chwilę nie ma decyzji o dostawieniu stacjonarnego biletomatu na żadnym z osiedli. Nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie zlikwidowano strefę bezpieczeństwa kierowcy.
Gdzie można kupić bilet za gotówkę? Przewoźnik przygotował specjalną mapkę.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.