Celem imprezy na płockim Radziwiu było m.in. propagowanie pamięci o tragedii sprzed 40 lat, a także popularyzacja biegania i maszerowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Płock. Powódź w 1982 roku
Przypomnijmy, że w styczniu 1982 r. Płock i okolice dotknęła największa notowana do tej pory powódź zatorowa. Zatopione zostało m.in. płockie Radziwie, wojewoda płocki ogłosił stan klęski żywiołowej. Przy dużym mrozie ewakuowano ponad 14 tys. osób. Zalanych zostało ponad 10 tys. ha gruntów, zalanych i podtopionych 5.250 budynków, w tym wiele zakładów przemysłowych.
Wiele lat po tamtej tragedii powinniśmy robić wszystko, by żywioł znów nie pokazał swojej mocy. Pamięć o powodzi była żywa podczas imprezy na Radziwiu, gdzie dzieci rywalizowały w biegu na 200 m (alejkami w Parku Mościckiego), a dorośli - w biegu i marszu z kilkami na dystansie ok. 5 km (wał powodziowy między płockimi mostami).
Płock. Bieg Wisła 1982-2022
Zainteresowanie imprezą było bardzo duże, w rywalizacji Nordic Walking oraz dzieci zabrakło miejsc. Zawody miały przede wszystkim charakter upamiętniający oraz integracyjny, ale prowadzono też klasyfikacje, były statuetki dla najlepszych.
W biegu głównym wśród panów wygrał Krystian Górski, a wśród pań najszybsza okazała się Małgorzata Daszkiewicz, która zameldowała się na mecie jako dziewiąta w stawce ponad 120 osób.
Organizatorami imprezy byli Fundacja „Szybciej Wyżej Dalej” i Perfect-Guard, a partnerami: Mazowsze – Serce Polski, Rada Mieszkańców Osiedla „Radziwie”, Biegam W Sfetsze, Fundacja Adrenaline Rush, Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w działaniu”, 64 Batalion Lekkiej Piechoty.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.