reklama
reklama

Fala kulminacyjna na Wiśle przed nami. Płock jest zagrożony? "Sytuacja jest dynamiczna"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: st. kpr. Wojciech Król/CO MON

Fala kulminacyjna na Wiśle przed nami. Płock jest zagrożony? "Sytuacja jest dynamiczna" - Zdjęcie główne

foto st. kpr. Wojciech Król/CO MON

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W nocy ze środy na czwartek fala kulminacyjna dotarła do Wrocławia, a poziom wody rośnie. By pomoc ofiarom powodzi na miejsce skierowano m.in. płocki WOPR. Fala wezbraniowa ma pojawić się także na Wiśle. Czy Płock jest bezpieczny? - Sytuacja jest dynamiczna - usłyszeliśmy.
reklama

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, fala wezbraniowa na Odrze dotarła do Wrocławia. Na szczęście została ona nieco "spłaszczona" przez zbiornik retencyjny w Raciborzu Dolnym. Eksperci ostrzegają jednak, że to duża i długa fala, przez którą stan wody w Odrze będzie wysoki przez długi czas.

Wysoki stan wody także na Wiśle, gdzie również pojawi się fala wezbraniowa. 

- Odebrałem raporty od służb. Fala wezbraniowa na Wiśle ma dotrzeć do Warszawy w piątek [...] Monitorujemy sytuację, aby w razie potrzeby reagować na bieżąco. Wszystkie służby pozostają w gotowości.

- poinformował na portalu X (dawny twitter.com) Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Służby uspokajają: wiele wskazuje na to, że nie ma zagrożenia dla tej części Mazowsza i Płocka.

- W perspektywie najbliższych dwóch tygodni na pewno nie ma się czego obawiać. Nie wydaje mi się, aby Płock był w jakikolwiek sposób zagrożony powodzią. Oczywiście sytuacja jest dynamiczna i oczywiście może ona ulec nagłej zmianie. 

- przekonuje Piotr Lisocki, wiceprezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Płocku otrzymało prośbę, by pomóc osobom pokrzywdzonym przez powódź. Do Wrocławia wyruszyło dziesięciu ratowników i sprzęt.

- 18 września wieczorem otrzymaliśmy informację, że zostaliśmy desygnowani przez koordynatora grup operacyjnych jednostek WOPR województwa mazowieckiego do działań we Wrocławiu. Oczywiście jesteśmy w ścisłej kooperacji z Dolnośląskim Wydziałem Zarządzam Kryzysowego. Poproszono nas o wsparcie na łodziach płaskodennych. Zabieramy dwie łodzie i około dziesięciu ratowników, wraz ze sprzętem podręcznym, który może się przydać w udzielaniu pomocy.

- precyzuje Lisocki.

Przypomnijmy, południe kraju wciąż walczy z wodą. Część mieszkańców mierzy się z odbudowaniem tego, co zabrał żywioł, inni nadal czekają na wielką falę. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama