Reklama

Reklama

Otwarcie Spółdzielczej się przeciąga. Wykonawca wystąpił o kolejne przesunięcie terminu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mars

Otwarcie Spółdzielczej się przeciąga. Wykonawca wystąpił o kolejne przesunięcie terminu - Zdjęcie główne

foto Mars

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednoznacznej odpowiedz na to pytanie nie ma. Ulica powinna zostać otwarta 15 marca, ale tak się nie stało. Wykonawca wystąpił o przedłużenie terminu i ratusz póki co analizuje ten wniosek.

Reklama

Przebudowa ul. Spółdzielczej to duże utrudnienie, nie tylko dla mieszkańców osiedla Wyszogrodzka. Łącznik dawał alternatywę dla al. Piłsudskiego, a jego brak był szczególnie odczuwalny właśnie przy okazji przebudowy fragmentu tej ulicy. Tam prace już się skończyły, ale mimo to brak przejazdu Spółdzielczą wciąż komplikuje życie setek płocczan. 

Zakres prac przy przebudowie ul. Spółdzielczej jest bardzo duży - to dziś już niewidoczny rozdział kanalizaji na ogólnospławną i deszczową, ale też nowe nowe oświetlenie, ścieżka rowerowa i przede wszystkim jezdnia. 

Podpisana w lutym 2022 roku umowa przewidywała, że wykonawca ma 11 miesięcy na wykonanie wszystkich prac. Terminu 15 stycznia nie udało się jednak dotrzymać. Kolejnym terminem był 15 marca - tego terminu również nie udało się dotrzymać. Przeszkadzała pogoda. 

- Opóźnienie wynika z niekorzystnych warunków pogodowych, które wystąpiły w ostatnim okresie. Niewiele zostało nam do dokończenia, ale ostatnie prace przy układaniu nawierzchni wymagają odpowiedniej temperatury, a zależy nam na zachowaniu wysokiej jakości zmodernizowanej ulicy. Chcemy, by była ona solidnie wykonana i, by ekipy drogowców przez najbliższe lata tam nie wracały, co ponownie niosłoby za sobą utrudnienia w ruchu. Warto więc naszym zdaniem poczekać, tym bardziej, że prognoza pogody mówi już, że zbliżają się ciepłe dni - tłumaczy Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej urzędu miasta. 

Kiedy zostanie otwarta Spółdzielcza? Jak podaje Woźniak, wykonawca wystąpił o przedłużenie do terminu aż do 30 kwietnia. W ratuszu póki co analizują ten wniosek.

Pozostaje pytanie czy ze względu na kilkutygodniowe opóźnienie w realizacji inwestycji wykonawca zapłaci karę. W urzędzie miasta szybko rozwiewają wątpliwości. 

- Nie ma podstaw prawnych do naliczenia kar umownych. Wcześniejsze wystąpienia wykonawcy o przedłużenie terminu wykonania ul. Spółdzielczej były uzasadnione - mówi Woźniak. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy