Reklama

Reklama

Ósmoklasiści po egzaminie: łatwe było! [Tematy wypracowań]

Opublikowano:
Autor:

Ósmoklasiści po egzaminie: łatwe było! [Tematy wypracowań] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku ósmoklasiści mierzyli się na egzaminie z fragmentem dzieła Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”. Jak mówili po wyjściu – polecenia nie były trudne.

Reklama

We wtorek – od sprawdzianu z języka polskiego - rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty.  W następnych dniach młodzież kończąca szkołę podstawową zmierzy się jeszcze z matematyką i nowożytnym językiem obcym. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 na Podolszycach po sprawdzianie z wiedzy z ojczystego języka wychodzili uśmiechnięci i zadowoleni. W tym roku na egzaminie czekał na nich fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz tekst Tadeusza Płużańskiego pt. „Przyjaciel Mądrości”. Ósmoklasiści musieli odpowiedzieć na pytania nawiązujące do tekstów oraz napisać wypracowanie na jeden z dwóch tematów:

  • Napisz rozprawkę, w której rozważysz trafność stwierdzenia, że w trudnej sytuacji człowiek poznaje samego siebie. W argumentacji odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz do innego utworu literackiego.
  • Wyobraź sobie, że jeden z bohaterów literackich z lektury obowiązkowej przeniósł się do Twojego świata. Napisz opowiadanie o waszej wspólnej przygodzie, podczas której bohaterowi temu przyznano tytuł Przyjaciela Mądrości. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową.

- Łatwe było! Poszło bardzo dobrze. Było super! – dzielili się z nami uczniowie SP 8: Maja Domańska, Julia Iwanowska i Artur Wiśniewski. – Wybrałam do napisania opowiadanie, w którym do mojego świata przenosi się Mały Książę – powiedziała Julia. Jej przyjaciele pisali rozprawkę. Maja odniosła się do „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa, a Artur do „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

Młodzież niejednoznacznie ocenia naukę zdalną, podczas której musieli przygotować się do tego pierwszego ważnego w życiu egzaminu.

– Z jednej strony było więcej czasu na naukę, gdy nie trzeba było chodzić do szkoły. Ale z drugiej mieliśmy sporo zadawane. Myślę, że mimo iż była to nauka przez intenret, to wiele się nauczyliśmy. Natomiast przed samym egzaminem ja powtarzałam głównie lektury – mówi Julia, która następnie planuje edukację na profilu biologiczno-chemicznym w III LO, VII LO lub Małachowiance.

Jej koleżanka Maja wskazuje natomiast, że więcej nauczyłaby się podczas tradycyjnych lekcji. Maja myśli, żeby składać podanie do Jagiellonki, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęła. Artur natomiast planuje iść do technikum na kierunek związany z reklamą.

Julia Lewandowska, której egzamin też poszedł dobrze, wybrała pierwszy temat i odwołała się również do „Opowieści wigilijnej”. Julia planuje iść do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego na profil z rozszerzoną filozofią, gdyż jak mówi ten obszar bardzo ją interesuje.

Zadowolony ze szkoły wyszedł także Piotr Deruń.

- Najtrudniejszy egzamin za mną. Najbardziej obawiałem się właśnie testu z języka polskiego. Matematyka jest dla mnie łatwiejsza. Po podstawówce planuję iść do szkoły branżowej. Chcę kształcić się w zawodzie kucharza – mówił Piotrek i zdradził, że jego popisowe danie to piersi z kurczaka z marchewką i żółtym serem.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia na kolejnych egzaminach!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy