Reklama

Orlen organizuje piknik, jakiego jeszcze nie było!

Opublikowano:
Autor:

Orlen organizuje piknik, jakiego jeszcze nie było! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pokazy nowoczesnej technologii, konkursy i prezentacje naukowych zjawisk oraz koncerty muzyczne, m.in. Kamila Bednarka zostaną zaprezentowane płocczanom podczas wyjątkowego pikniku naukowego, jakiego w Płocku jeszcze nie było. To wszystko już niebawem, bo 21 maja przed Orlen Areną w godzinach 10:00- 18:00 na Orlen Discovery Camp.

Pokazy nowoczesnej technologii, konkursy i prezentacje naukowych zjawisk oraz koncerty muzyczne, m.in. Kamila Bednarka zostaną zaprezentowane płocczanom podczas wyjątkowego pikniku naukowego, jakiego w Płocku jeszcze nie było. To wszystko już niebawem, bo 21 maja przed Orlen Areną w godzinach 10:00- 18:00 na Orlen Discovery Camp.

Tymczasem kilkanaście dronów latających nad boiskiem i zwiedzanie najdalszych zakątków świata w wirtualnej rzeczywistości zostało zaprezentowanych podczas lekcji XXI wieku, które odbyły się 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Płocku. Podczas zajęć, które  stanowiły zapowiedź organizowanego przez PKN ORLEN pikniku ORLEN Discovery Camp wykorzystano zarówno najnowsze rozwiązania stosowane przez profesjonalistów, jak przystępny sprzęt amatorski, dzięki któremu każdy z uczestników mógł stanąć oko w oko z technologią przyszłości.

Spotkania z uczniami podzielone były na dwie części – merytoryczną i praktyczną. Podczas tej pierwszej uczestnicy poznali historię dronów, ich zastosowanie oraz zasady użytkowania. Ponadto instruktorzy przedstawili z bliska zarówno poszczególne części latających maszyn, jak i całe jednostki - od tych małych, amatorskich, po duże, profesjonalne drony zdolne do unoszenia ciężkiego sprzętu filmowego. Całość zakończona została pokazowymi lotami w zamkniętym pomieszczeniu, podczas których na ekranie obserwować można było obraz z umieszczonych w dronach kamer.

Kolejny etap zajęć odbył się poza szkolnymi murami. Na boisku zagościły najważniejsze z prezentowanych podczas spotkania jednostek, które poprowadzili doświadczeni piloci. Uczniowie stali się świadkami emocjonującego pokazu zarówno szybkości, jak i dużej mocy prezentowanych maszyn oraz precyzji ich działania. Na kilka chwil przejęli oni kontrolę nad kamerami dronów, a następnie za pomocą specjalnych okularów w trybie wirtualnej rzeczywistości znaleźli się na pokładzie drona RC pędzącego z prędkością 120 km / h.

Nie był to jednak koniec przygody z wirtualną rzeczywistością w ramach spotkania ORLEN Discovery Camp. Po zakończeniu jego pierwszej części na uczniów czekało 10 stanowisk z goglami, dzięki którym przenieśli się oni w kosmiczną otchłań, głębiny oceanów, a nawet erę dinozaurów. Jednocześnie niebo nad szkolnym boiskiem wypełniło się mniejszymi dronami, dzięki którym każdy miał okazję spróbować swoich sił w niełatwej sztuce pilotażu.

Technologia, eksperymenty, ekologia i wiele więcej

Technologiczne nowinki, z którymi zapoznali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, to tylko niewielka część atrakcji, które czekać będą na wszystkich uczestników podczas pikniku naukowego ORLEN Discovery Camp. Główne obszary tematyczne wydarzenia to także eksperymenty i pokazy naukowe oraz szeroko pojęta ekologia. Na pikniku zobaczymy również kilka dodatkowych stref, a cały jego program pozwoli na zaangażowanie zarówno najmłodszych, jak i starszych mieszkańców Płocka i okolic.

Zapowiadana strefa technologiczna oparta zostanie o cztery niezwykle ciekawe i atrakcyjne w odbiorze rozwiązania przyszłości. Po pierwsze, ponownie, tym razem szerszej publiczności, zaprezentowane zostaną różnego rodzaju drony. Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się im z bliska, porozmawiać z ekspertami i pilotami, obejrzeć pokazowe loty, a w specjalnie wyznaczonej strefie – przejąć kontrolę nad jedną z maszyn. Po drugie, znajdziemy tu strefę VR, w której w wirtualną rzeczywistość przenieść będzie można się za pomocą gogli z filmami 360 stopni oraz interaktywnych stanowisk z grami i aplikacjami pozwalającymi na zwiedzanie wirtualnych lokalizacji. Trzecią technologią prezentowaną w strefie będą roboty, czwartą zaś – niezwykły świat druku 3d.

Naukowe oblicze pikniku reprezentować będzie strefa odkrywców. Zapoznamy się tu z tajemniczym zjawiskiem iluzji optycznej, poznamy potęgę elektryczności i elektrostatyki, przeprowadzimy też efektowne doświadczenia chemiczne. Podczas pokazów i warsztatów poznamy tajniki kosmosu, które przybliży nam sam Mikołaj Kopernik!

W pokazy i warsztaty obfitować będzie także trzecia z głównych stref pikniku – strefa ekologiczna. Uczestnicy przekonają się tu o energii, którą niesie ze sobą wiatr, dowiedzą się także, jak za pomocą energii słonecznej zasilić można urządzenia elektryczne. Na specjalnie zaaranżowanych stanowiskach wykonać będzie można również własną, ekologiczną biżuterię, a także mieszankę naturalnych, zdrowych ziół.

Poza głównymi strefami, wydarzenie ORLEN Discovery Camp to szereg dodatkowych atrakcji. Na najmłodszych czekać będą zabawy i animacje, Ekoteatr i warsztaty kulinarne. Nieco starsi uczestnicy zagrają w gry planszowe, a w specjalnym barze poznają świat kuchni molekularnej. Swój imponujący sprzęt i umiejętności zaprezentuje nowocześnie wyposażona Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN, a wybrane, żywe okazy zwierząt przedstawią pracownicy płockiego ZOO.

             

W centrum wydarzeń

Sercem imprezy będzie scena główna, na której przez cały dzień odbywać będą się pokazy, konkursy i prezentacje dotyczące każdego z obszarów będących częścią ORLEN Discovery Camp. Nie zabraknie również muzyki. W roli supportu zobaczymy niezwykły Recycling Band, którego występy oparte są na własnoręcznie zbudowanych instrumentach zawierających wyłącznie materiały recyklingowe. Zwieńczeniem pikniku będzie występ gwiazdy wieczoru – Kamila Bednarka z zespołem.

Celem ORLEN Discovery Camp jest szeroko pojęta edukacja w przystępnej, atrakcyjnej formie połączonej z zabawą. Różnorodność planowanych atrakcji sprawi, że z łatwością odnajdą się tu zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Brak ograniczeń wiekowych nie jest jednak jedynym przejawem dostępności wydarzenia dla wszystkich chętnych – wstęp na imprezę jest całkowicie darmowy.

Zaangażowanie PKN ORLEN w organizację ORLEN Discovery Camp jest wynikiem konsekwentnie wdrażanego programu „ORLEN dla Płocka”. PKN ORLEN jest odpowiedzialnym i aktywnym członkiem społeczności lokalnej wpływającym na pozytywne zmiany w otoczeniu, przy czym szczególnie wiele uwagi poświęca dzieciom i młodzieży oraz ich edukacji i rozwoju. ORLEN Discovery  Camp jest jednym z największych wydarzeń naukowych  organizowanych w tym roku przez PKN ORLEN dla płockiej społeczności lokalnej.

Więcej informacji na temat ORLEN Discovery Camp już niebawem.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=4Ad6wWSnqHU&feature=youtu.be[/YT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE