Reklama

Nowy pomnik w centrum. Co wy na to?

Opublikowano:
Autor:

Nowy pomnik w centrum. Co wy na to? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powoli zbliża się 100. rocznica bohaterskiej obrony Płocka przed bolszewikami. Radni Andrzej Aleksandrowicz proponuje, by już dziś zacząć myśleć o pomniku.

Powoli zbliża się 100. rocznica bohaterskiej obrony Płocka przed bolszewikami. Radni Andrzej Aleksandrowicz proponuje, by już dziś zacząć myśleć o pomniku.

Wprawdzie do okrągłej setnej rocznicy walk w Płocku podczas wojny polsko-bolszewickiej jeszcze kilka lat, ale - jak uważa radny - jeśli miasto ma w planach jakieś naprawdę ciekawy pomysł na uczczenie tej rocznicy, przygotowania trzeba zacząć już teraz.

Zwłaszcza jeśli myślimy o pomniku, a taką właśnie inicjatywę proponuje radny PiS. Jego zdaniem,  monument poświęcony bohaterom Płocka powinien stanąć na pl. Obrońców Warszawy, czyli ówczesnym Placu Floriańskim, na którym w kwietniu 1921 r. Józef Piłsudski odznaczył Miasto Bohatera Krzyżem Walecznych. W ten sposób wcześniej uhonorował jeszcze tylko Lwów i jego Lwowskie Orlęta.

„Płockie Orlęta”, czyli ludność Płocka, na czele z tymi najmłodszymi, która z ogromną zaciętością broniła swojego miasta, do tej pory nie ma swojego pomnika. By móc odsłonić go w setną rocznicę zwycięstwa nad wojskami Rosji bolszewickiej, czyli w 2020 r., trzeba by zacząć przygotowania już teraz.  - Niebawem ma być ogłoszony konkurs  na koncepcję architektoniczną przedmiotowego placu i w związku z tym pomnik powinien być w niej ujęty, gdyby miało dojść do realizacji tego pomysłu na 100. rocznicę obrony Płocka - przypomina radny.

Co myślicie o pomniku? Jak powinien wyglądać? W którym miejscu placu mógłby stanąć?

Fot. Portal Płock

O planach na plac Obrońców Warszawy pisaliśmy tutaj:

Więcej zdjęć w naszej galerii

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE