BOP, otrzymując tytuł Głównego Sponsora PGS, pomaga galerii wspierać i promować kulturę oraz współczesnych artystów, integrować lokalne środowisko artystyczne i edukować nie tylko najmłodszych. Dzięki nawiązanej współpracy z pewnością uda nam się zrealizować jeszcze wiele wartościowych inicjatyw i ambitnych działań twórczych – powiedziała na środowej konferencji Alicja Wasilewska, dyrektorka PGS.
Podstawowe zadania, które realizuje PGS to: organizowanie wystaw sztuki współczesnej, współpraca z lokalnym środowiskiem artystycznym, prowadzenie działalności oświatowej (odczyty, warsztaty, spotkania autorskie, pokazy filmowe, lekcje szkolne, konferencje i spotkania nauczycieli), wydawnictwa związane z organizacją wystaw (katalogi, albumy).
- W BOP jesteśmy dumni z tego, że nasza firma znajduje się w Płocku – powiedział Steve Dwyer, prezes i dyrektor generalny BOP. - Dynamiczne środowisko pracy stworzone przez naszych pracowników w sposób naturalny wpływa na otoczenie, w którym funkcjonujemy. Wierzymy, że budowanie relacji i zaangażowanie w życie lokalnej społeczności są bardzo ważne. Dlatego też zdecydowaliśmy, iż jednym z naszych projektów w zakresie społecznej odpowiedzialności będzie współpraca z PGS.
Dlaczego Basell będzie wspierał właśnie galerię? - Wybraliśmy tę wyjątkową instytucję, ponieważ jesteśmy przekonani, że kluczowe obszary aktywności galerii, takie jak edukacja i promocja sztuki współczesnej, w znacznej mierze przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju lokalnej społeczności – dodał Steve Dwyer.
Basell jest zaangażowany także w realizację takich inicjatyw jak Fundusz Grantowy dla Płocka, współpraca z Politechniką Warszawską – Szkołą Nauk Technicznych i Społecznych w Płocku, wsparcie Wisły Płock (sekcja piłki ręcznej) oraz obchody Dni Ziemi. BOP jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN Orlen, partnerzy posiadają po 50 procent udziałów. BOP ma w Płocku wielki zakład produkcji polipropylenu i polietylenu.
Natomiast Płocka Galeria Sztuki to samorządowa instytucja kultury. W 2011 r. Galeria obchodziła 30-lecie działalności. Wystawami prac znakomitych współczesnych artystów i promocją sztuki zdążyła się na trwałe wpisać w płocki krajobraz kultury. PGS dysponuje przestrzenią wystawienniczą na parterze i piętrze budynku (ok. 600 mkw.). Ponadto na parterze funkcjonuje Galeria Kreski, gdzie prezentowane są przede wszystkim prace, których podstawowym środkiem wyrazu artystycznego jest kreska.
Już w piątek 2 marca w PGS odbędzie się aukcja bardzo ciekawego obrazu "Zakaźni w łaśni" Henryka Cześnika. Cena wywoławcza to 1000 zł, dochód zostanie przeznaczony na płockie hospicjum.