Reklama

Reklama

Na Radziwiu budują gazociąg. Kiedy błękitne paliwo popłynie na lewobrzeżne osiedla?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Na Radziwiu budują gazociąg. Kiedy błękitne paliwo popłynie na lewobrzeżne osiedla? - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w tym roku prace rozpoczną się także na osiedlu Góry. Na terenie Płocka docelowo powstanie 33 km sieci gazowej. Inwestycję prowadzi Polska Spółka Gazownictwa.

Reklama

Na czwartkową sesję rady miasta został przygotowany materiał dotyczący budowy sieci gazowniczej na terenie lewobrzeżnej części Płocka. Opisany został w nim obecny stan prac oraz plany na najbliższe lata.

I tak, do tej pory w lewobrzeżnej części Płocka wybudowano i oddano do użytku 8 km gazociągu. Do końca 2021 roku Polska Spółka Gazownictwa planuje wybudować gazociąg łączący ulicę Krakówka z ulicą Kolejową oraz uruchomić dostawę gazu mieszkańcom tej drugiej ulicy. Ponadto, jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja sieci gazowej w Górach. Zakończenie prac na tym osiedlu wykonawca przewiduje w pierwszej połowie 2022 roku.

W następnej kolejności planowana jest budowa gazociągów na Radziwiu, na zachód od ul. Kolejowej i na północ od ul. Zielonej. Zakończenie tego etapu budowy planowane jest w 2022 roku. Obecnie jest opracowywana dokumentacja projektowa dla ulic: Zielonej, Dobrzykowskiej, Tokarskiej, Sannickiej, Wąskiej i Gąbińskiej. Dalsza rozbudowa gazociągów realizowana będzie do działek właścicieli, z którymi zostanie zawarta umowa o przyłączenie sieci gazowej.

Polska Spółka Gazownictwa wyjaśnia, że przyłączenie obiektu do sieci gazowej odbywa się na wniosek klienta, poprzez złożenie wniosku w przedsiębiorstwie gazowniczym. Następnie klient ma obowiązek wnieść opłatę przyłączeniową wg obowiązującej taryfy. Obecnie jest to 2497 zł brutto dla przyłącza gazowego o mocy przyłączeniowej do 10 m³/h i długości do 15 m. Potem wykonać projekt oraz wybudować wewnętrzną instalację gazową, kupić urządzenia gazowe, które docelowo będą podłączone do instalacji gazowej. Na koniec klient wybiera sprzedawcę paliwa gazowego i może zacząć je pobierać.

Przedstawiony przez Polską Spółkę Gazownictwa materiał będzie omawiamy przez radnych podczas czwartkowej sesji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy