Reklama

Miasto podpisze list intencyjny o współpracy z PKN Orlen

Opublikowano:
Autor:

Miasto podpisze list intencyjny o współpracy z PKN Orlen - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości List intencyjny o współpracy między miastem a PKN Orlen zostanie podpisany w środę, 29 stycznia w Domu Technika przy ul. Kazimierza Wielkiego.

List intencyjny o współpracy między miastem a PKN Orlen zostanie podpisany w środę, 29 stycznia w Domu Technika przy ul. Kazimierza Wielkiego.

W Domu Technika 29 i 30 stycznia odbędzie się XVI Sympozjum Naukowo-Techniczne Chemia 2020 poświęcone wyzwaniom i szansom rozwoju polskiej chemii i krajowych rafinerii, w tym także transformacji energetycznej związanej z wykorzystaniem wodoru, jako paliwa do samochodów. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP, Honorowym Gospodarzem tradycyjnie - PKN Orlen S.A.

Oprócz wykładów, zaplanowano również popisanie listu intencyjnego w sprawie organizacji współpracy na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu publicznego opartego o napędy zasilane wodorem. Miasto Płock będzie reprezentował prezydent Andrzej Nowakowski, z kolei PKN Orlen - członek zarządu ds. operacyjnych Józef Węgrecki.

Czy autobusy wodorowe mogą być pojazdami przyszłości? Autobus napędzany wodorem produkuje np. Solaris. Producent twierdzi, że dzięki zastosowanej technologii autobus ma możliwość pokonania na pojedynczym tankowaniu 350 km. Podkreśla również, że jedynymi "produktami ubocznymi" eksploatacji Urbino 12 hydrogen są ciepło i para wodna, co czyni jego wodorowy autobus jednym z najbardziej ekologicznych na rynku. Wśród innych zalet wskazuje się na szybki czas tankowania do pełna i niski poziom hałasu w trakcie jazdy. To z jednej strony, zaś z drugiej mamy kwestią stacji tankowania wodorem i ceny wodoru, a także koszt zakupu samych pojazdów.

[YT]https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=f_PCg5umQFM&feature=emb_logo[/YT]

Pod tym linkiem znajdziemy pełny program dwudniowej konferencji (jest to wydarzenie zamknięte, zgłoszenia przyjmowano wcześniej): XXVI Sympozjum Naukowo-TechniczneCHEMIA 2020.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE