Reklama

Kierunki rozwoju Mazowsza. Jakie?

Opublikowano:
Autor:

Kierunki rozwoju Mazowsza. Jakie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sumie do subregionu płockiego trafiło już blisko 834 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ok. 1 mld zł z UE. Dzisiaj odbyła się konferencja, na której mówiono o priorytetach, celach i wyzwaniach dla województwa mazowieckiego.

W sumie do subregionu płockiego trafiło już blisko 834 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ok. 1 mld zł z UE. Dzisiaj  odbyła się konferencja, na której mówiono o priorytetach, celach i wyzwaniach dla województwa mazowieckiego. 

- Mamy jasną wizję rozwoju Mazowsza, o której chcielibyśmy porozmawiać - zaczął marszałek Adam Struzik. - Porozmawiać o tych 20 latach, które mijają, ale również o tym, co przez najbliższe pięć, dziesięć lat musimy zrobić w poszczególnych subregionach Mazowsza, aby w dalszym ciągu utrzymać dynamiczny rozwój gospodarczy regionu, rozwiązywać problemy społeczne oraz dbać o to, aby zapewnić naszej całej mazowieckiej wspólnocie godne warunki życia.

Jak podkreślił marszałek, wiele udało się już zrobić, ale są kolejne wyzwania, które muszą być zrealizowane. Dotychczasowe inwestycje pokryte ze środków budżetu województwa mazowieckiego oraz wsparciu unijnemu dały nowe i zmodernizowane drogi, wyremontowane i wyposażone placówki zdrowotne i kulturalne, a także nowoczesne obiekty sportowe i place zabaw.

- W sumie do subregionu płockiego trafiło już blisko 834 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ok. 1 mld zł z UE - podkreślił marszałek. - Warto również podkreślić, że tylko do tej pory w ramach obecnej perspektywy finansowej beneficjenci z subregionu płockiego złożyli 416 wniosków, w których ubiegają się o ponad 671,2 mln zł z UE. Podpisanych zostało już 180 umów, co oznacza, że wnioskodawcy mają do wykorzystania ponad 385,1 mln zł.

Do największych projektów należą m.in. budowa trasy północno-zachodniej Płocka (100,2 mln zł), rozwój systemu zrównoważonej mobilności miejskiej, w tym autobusy o napędzie hybrydowym, "Parkuj i Jedź", wiaty autobusowe oraz ścieżki rowerowe (66,5 mln zł), przygotowanie terenów inwestycyjnych na osiedlu Trzepowo (27,5 mln zł), przebudowa ulic Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt w Płocku (10,4 mln zł) czy utworzenie Centralnego Laboratorium Mechaniki i Budownictwa w Płocku (3,5 mln zł).

Wśród największych inwestycji wymienić trzeba trwającą w latach 2006-09 rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku (ponad 66 mln zł),  budowę Bazy Filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z lądowiskiem i infrastrukturą techniczną (4,3 mln zł) czy rozbudowę i modernizację pawilonu nr 7 gostynińskiej placówki (4,4 mln zł).

Środki z budżetu województwa mazowieckiego przeznaczane były też na działalność płockiej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, która zakupiła m.in. nowoczesną karetkę "N" wraz z wyposażeniem oraz Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE