Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 uzyskała własny budynek przy al. Roguckiego w 1994 roku. Funkcjonowała tam przez prawie 20 lat, aż do lipca 2013 roku, kiedy to siedziba została przeniesiona na ulicę Jakubowskiego. Po przeniesieniu stary budynek stał i niszczał, aż do czasu jego całkowitego wyburzenia. Na zagospodarowanie terenu powstało wiele planów - od terenów zielonych, miejsca do spacerów z psami, aż po rozbudowę parkingu.
- Już w trakcie swojej pierwszej kadencji jako radnej, jako że byłam też przewodniczącą rady mieszkańców osiedla Łukasiewicza, zabiegałam żeby powstał tam park, wybieg dla psów albo teren utwardzony pod parking dla mieszkańców. Były zgłaszane problemy z liczbą miejsc parkingowych w tej okolicy. Interpelacje były pisane przeze mnie kilkakrotnie, odbywały się w tym temacie spotkania, m.in z prezesem spółdzielni, ale nagle temat ucichł i okazało się, że urząd miasta aportem przekazał działkę Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej, a spółka ją sprzedała - mówi Anna Derlukiewicz, płocka radna z ramienia PSL oraz przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza.
Miejska spółka postanowiła sprzedać działkę deweloperowi WixBud. Nowy właściciel na miejscu zamierzał postawić wielopiętrowy budynek mieszkalny, wraz z dwupoziomowym parkingiem, odpowiadającym na potrzeby mieszkańców. Inwestycja jednak nie została zrealizowana. Skontaktowaliśmy się z deweloperem, aby zapytać o plany dotyczące działki. Ten jednak nie udzielił nam odpowiedzi.
Póki co działka stoi pusta, a problem zbyt małej liczby miejsc parkingowych jest w dalszym ciągu widoczny na Wielkiej Płycie. Ze względu na to, kierowcy potrafią bardzo długo szukać wolnej przestrzeni do zaparkowania, a każde miejsce jest bardzo szybko zajmowane. Trudności z odnalezieniem wolnego miejsca szczególnie nasilają się w przypadku, gdy organizowane są wydarzenia w Orlen Arenie, lub w trakcie meczów Wisły Płock. Parkingi są wówczas przepełnione i zdarza się, że kierowcy stają na chodnikach, skrzyżowaniach lub miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych, powodując tym samym utrudnienia w ruchu za równo samochodowym, jak i pieszym.
- Na pewno wykroczenia drogowe są popełniane na tym osiedlu, choć nie prowadzimy takich statystyk, by porównać je do innych osiedli w Płocku. Zdarza się, że interwencje podejmujemy tam codziennie, choć są też takie tygodnie, w których interweniujemy raz. Wszystko zależy od liczby zgłoszeń mieszkańców - tłumaczy starszy inspektor Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy straży miejskiej w Płocku.
Problem niedostatecznej liczby miejsc parkingowych dotyczy wielu osiedli w Płocku, lecz jak na razie nie zostało przedstawione na niego rozwiązanie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.