Reklama

Kibice zawiązali nieformalne porozumienie. Jakie mają plany?

Opublikowano:
Autor:

Kibice zawiązali nieformalne porozumienie. Jakie mają plany? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płoccy kibice przyłączyli się do nieformalnego porozumienia fanów piłki nożnej. Cel bynajmniej nie jest sportowy...

Płoccy kibice przyłączyli się do nieformalnego porozumienia fanów piłki nożnej. Cel bynajmniej nie jest sportowy...

O inicjatywie związanej z narodzinami porozumienia, które nazwano "Polscy Kibice dla Kresowiaków", opowiedział nam Łukasz Strzelecki. Fani polskich klubów piłkarskich zapowiedzieli zamiar wspierania rodaków na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej, którzy w wyniku zawieruchy dziejowej znaleźli się poza granicami Polski. Wszyscy liczą, że z czasem ruch przekształci się w stowarzyszenie, odpowiedzialne za ciekawe inicjatywy kresowe.

Do porozumienia przyłączyli się również kibice Wisły Płock.

- Debiutem naszej grupy jest zbiórka przyborów szkolnych na rzecz polskich dzieci we Lwowie - mówią organizatorzy akcji.

Przybory m.in. piórniki, kredki, ołówki, długopisy, kolorowanki, plastelinę, mazaki, kolorowy papier, zeszyty oraz plecaki zostaną w połowie września przekazane najmłodszym rodakom mieszkającym w tym niegdyś do cna polskim mieście.

Do udziału w akcji zaproszeni są wszyscy - zarówno grupy kibicowskie, jak i wszyscy, którym leży na sercu sytuacja Polaków na Wschodzie. Przybory można przynosić do lokalu ,,Trzynastka" przy ul. Tysiąclecia 13B, w godz. 10-17:00. Zbiórka trwa do 9 września.

 

[YT]https://youtu.be/acv-euqt1sY[/YT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE