Reklama

Reklama

Kasa dla gmin, w których były PGR-y. 0 złotych dla Płocka, ponad 5 mln dla miejscowości w powiecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Kasa dla gmin, w których były PGR-y. 0 złotych dla Płocka, ponad 5 mln dla miejscowości w powiecie - Zdjęcie główne

Władze Płocka wnioskowały m.in. o dofinansowanie na dalszą przebudowę nabrzeża | foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd rozstrzygnął III edycję Programu Inwestycji Strategicznych, w których o dofinansowanie do inwestycji starać się mogły gminy, w których funkcjonowały zlikwidowane Państwowe Gospodarstwa Rolne. Władze Płocka wnioskowały o dofinansowanie dwóch inwestycji i łącznie o 10 mln złotych, ale miasto nie dostało dofinansowania.

Reklama

Coraz mniej osób pamięta, że w Płocku też funkcjonował PGR. O PGR-ach wspominamy dlatego, że w ramach III edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych o dofinansowanie starać się mogły gminy popegeerowskie. Władze Płocka w tej edycji złożyły dwa wnioski, na łączną kwotę 10 mln złotych:

  • Modernizację bloków żywieniowych w szkołach podstawowych nr 16 (ul. Piasta Kołodzieja 7) i nr 23 (ul. Walecznych 20). Wartość projektu – 2,5 mln zł, wnioskowane dofinansowanie – 2 mln zł.
  • Zagospodarowanie terenu Płockiego Nabrzeża Wiślanego wraz z infrastrukturą techniczną – etap II, odcinek od ul. Mostowej do Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego przy ul. Juliusza Kawieckiego. Wartość projektu – 8,5 mln zł, wnioskowane dofinansowanie – 8 mln zł.
Czytaj więcej: Jakie były przyczyny pożaru w płockim szpitalu? Sprawą zajmie się prokuratura

Płock nie dostał dofinansowania

- Kolejny raz 0 zł dla płocczan! Znów płocczanie zostali pominięci przez rząd w podziale pieniędzy z budżetu państwa. Łącznie wnioskowaliśmy o 10 mln zł. I kolejny raz nie znamy kryteriów, według których rząd dzielił pieniądze... - skomentował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Pieniądze otrzymały za to inne miejscowości z terenu powiatu płockiego:

  • Gmina i Miasto Wyszogród otrzyma prawie 3 mln zł na modernizację infrastruktury drogowej na terenie sołectwa Grodkowo, w którym zlokalizowane jest dawne osiedle popegeerowskie;
  • Gmina Staroźreby otrzyma ponad 2,3 mln zł na rozbudowę kanalizacji sanitarnej do miejscowości Opatówiec.

Dofinansowanie jest bezwrotnie. Łącznie do gmin w województwie mazowieckim w ramach tego programu trafi blisko 365 mln złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy