Reklama

Julia leci do Stanów na operację. Cała szkoła włączyła się w pomoc [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Julia leci do Stanów na operację. Cała szkoła włączyła się w pomoc [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pamiętacie 17-letnią Julię Pietrzak, o której pisaliśmy już kilkukrotnie? Nastolatka lada dzień wybiera się do Stanów Zjednoczonych, gdzie przejdzie operację, dzięki której ma szansę stanąć na własne nogi. Koszty operacji są ogromne, do tego trzeba doliczyć przelot i pieniądze potrzebne na kilkunastotygodniowy pobyt. W pomoc koleżance włączyła się cała społeczność Zespołu Szkół nr 5.

Pamiętacie 17-letnią Julię Pietrzak, o której pisaliśmy już kilkukrotnie? Nastolatka lada dzień wybiera się do Stanów Zjednoczonych, gdzie przejdzie operację, dzięki której ma szansę stanąć na własne nogi. Koszty operacji są ogromne, do tego trzeba doliczyć przelot i pieniądze potrzebne na kilkunastotygodniowy pobyt. W pomoc koleżance włączyła się cała społeczność Zespołu Szkół nr 5. 

Julia od urodzenia cierpi na rzadką chorobę genetyczną, nazywaną potocznie rybią łuską. Na całym ciele pojawiają się pęcherze, a najmniejszy ruch może sprawić ból. W Polsce nikt nie chciał podjąć się leczenia, ale szanse dają lekarze w Stanach Zjednoczonych. Koszty operacji zostały opłacone, w poprzedniej zbiórce organizowanej przez płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zbierano pieniądze na przelot i wizy, znalazł się też darczyńca. 

- Teraz zbieramy pieniądze na pobyt Julii i jej mamy w Stanach Zjednoczonych. Trudno określić, jak długo on potrwa - mówi Martyna Florkowska-Kardasz, nauczycielka z ZS5 i współorganizatorka akcji "Serce dla Julii". 

17-latka jest absolwentką wygaszonego już Gimnazjum nr 8, obecnie jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego nr 7, chodź po zmianie przepisów nie może już chodzić do szkoły - zdana jest na naukę indywidualną. W pomoc swojej koleżance włączyła się cała społeczność szkoły - od 17:00 trwały występy artystyczne uczniów. W pomoc włączyły się też kluby sportowe: w szkole można było spotkać zawodników Wisły Płock: Dominika Furmana i Thomasa Dahne. których wspierał Nafciarz, czyli klubowa maskotka, a ze strony SPR Wisły Płock pojawił się Marcin Wichary - legenda płockiego sportu. Młodzi i starsi fani mogli sobie zrobić zdjęcie, a WOPR-owcy zorganizują aukcję przekazanych przedmiotów.

A to nie lada gratka dla fanów: Furman oprócz koszulki z autografem drużyny podarował również korki, w których trenował podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski (również z autografem). Wylicytować można też koszulkę Thomasa Dahne, piłki z autografami piłkarzy i szczypiornistów oraz bluzę bramkarską Marcina Wicharego. 

Do szkoły zawitała też załoga WOPR-u, wraz z psem ratownikiem. Można było pogłaskać zwierzaka, a przy tym przejść przyspieszony kurs udzielania pierwszej pomocy. 

- Nie spodziewałam się takiego odzewu, że coś takiego uda się zrobić. Jestem bardzo wdzięczna - mówiła wyraźnie wzruszona Elżbieta, mama Julii. - 5 listopada wylatujemy do Stanów Zjednoczonych. Wstępnie będziemy tam do połowy lutego, może nawet dłużej. Trzeba pozałatwiać sprawy na miejscu i zacząć się pakować - mówi o planach na najbliższe dni. 

Julia i mama do Stanów lecą z nadzieją, ale i obawą, chociażby przed komplikacjami. Tak naprawdę panie jeszcze niewiele wiedzą - nawet kto ich odbierze z lotniska. Ale optymistycznie patrzą w przyszłość. 

- Jestem bardzo przejęta, trochę się denerwuję, ale wierzę, że dam radę. Jestem szczęśliwa, że ludzie się tak zorganizowali. To wielkie przedsięwzięcie - mówiła wzruszona nastolatka. 

Aukcji wypatrujcie na fanpejdżu płockiego WOPR-u. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE