Reklama

Reklama

Jest nowy konserwator zabytków

Opublikowano: pt, 24 mar 2017 13:28
Autor:

Jest nowy konserwator zabytków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda Zdzisław Sipiera powołał nowego mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Pełniącą tę funkcję od lutego 2016 Barbarę Jezierską zastąpił Jakub Lewicki.

Reklama

Wojewoda Zdzisław Sipiera powołał nowego mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Pełniącą tę funkcję od lutego 2016 Barbarę Jezierską zastąpił Jakub Lewicki.

Jak informują służby prasowe wojewody, decyzja o wyborze  prof. dr hab. Jakuba Lewickiego została uzgodniona z generalnym konserwatorem zabytków. Prof. Lewicki jest kierownikiem Zakładu Konserwacji Zabytków i Ochrony Krajobrazu w Instytucie Historii Sztuki na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. 

Jest autorem książek, ponad 140 artykułów naukowych, a także 120 niepublikowanych opinii i opracowań konserwatorskich. 

Do zadań wojewódzkiego konserwatora zabytków należy m.in.: prowadzenie rejestru i wojewódzkiej ewidencji zabytków, nadzór nad prawidłowym przebiegiem prac konserwatorskich, archeologicznych czy restauratorskich. Opracowuje on także wojewódzkie plany opieki nad zabytkami, a swoje zadania wykonuje za pomocą Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.