Reklama

Reklama

Fortum zapewnia, że Płock jest gotowy na sezon grzewczy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Depositphotos

Fortum zapewnia, że Płock jest gotowy na sezon grzewczy - Zdjęcie główne

foto Depositphotos

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku Fortum na inwestycje w Płocku przeznaczyło 5,8 mln złotych, a w planach są kolejne działania. Spółka zapewnia, że miasto jest gotowe na sezon grzewczy.

Reklama

Kilka tygodni temu poruszaliśmy temat zimnych kaloryferów blokach spółdzielni "Chemik" na Podolszycach. Mieszkańcy skarżyli się, że kaloryfery są zimne, mimo iż temperatura w nocy spadała do kilku stopni Celsjusza. Spółdzielnia finalnie podniosła próg temperatury przy której włączają się grzejniki, ale wskazywała też, że czujniki Fortum wadliwie wskazywały temperaturę.

Spółka wskazuje, że w tym roku na inwestycje ciepłownicze w Płocku w 2022 roku przeznaczy łącznie 13,6 mln złotych. 

- Do tej pory nakłady inwestycyjne przeznaczone przez Fortum na modernizację i rozwój sieci ciepłowniczej w Płocku w tym roku wyniosły 5,8 mln zł. W ramach tych prac wybudowaliśmy 1,6 km przyłączy dołączając do sieci 28 budynków o zapotrzebowaniu na moc 1,8 MW. Do końca roku planujemy wykonanie jeszcze 1,3 km przyłączy. Zgodnie z naszymi założeniami w całym 2022 r. podłączymy do sieci ciepłowniczej 40 budynków o mocy zamówionej 5,0 MW -  mówi Tomasz Sęczkowski, specjalista ds. inwestycji sieciowych w Fortum. W celu przygotowania się do sezonu jesienno-zimowego dokonaliśmy niezbędnych przeglądów sieci, co pozwala nam potwierdzić, że sieć ciepłownicza w Płocku jest gotowa na sezon jesienno-zimowy.

W tym roku do sieci przyłączony ma zostać kolejny budynek szpitala na Winiarach, prowadzone będą też prace przy przyłączeniu aquaparku. 

- Zaplanowane na 2022 r. roczne nakłady inwestycyjne Fortum w Płocku wynoszą 13,6 mln zł Od początku stycznia do końca września br. podpisaliśmy 36 umów przyłączeniowych na całkowitą moc 4,8 MW. Rosnąca liczba odbiorców ciepła sieciowego w mieście oznacza mniej nieefektywnych indywidualnych palenisk domowych, co wpływa na poprawę lokalnej jakości powietrza - wyjaśnia Fortum.

Jak dodaje spółka, w system automatyki pogodowej (dostawy ciepła uruchamiają się w momencie spadku temperatury poniżej pewnego progu) wyposażonych jest 97 proc. węzłów cieplnych w Płocku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy