Reklama

Do sprzedaży trafi DVD z koncertem z Płocka

Opublikowano:
Autor:

Do sprzedaży trafi DVD z koncertem z Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W trakcie tegorocznego Summer Fall Festival grupa Closterkeller powróciła do materiału sprzed 20 lat. Koncert został w całości zarejestrowany. Za chwilę pojawi się w sprzedaży jako jeden z bonusów do zremasterowanej wersji płyty z lat 90. zawierającej takie perełki gatunku, jak „Scarlett”, „Śniło” czy „Dlaczego noszę broń”.

W trakcie tegorocznego Summer Fall Festival grupa Closterkeller powróciła do materiału sprzed 20 lat. Koncert został w całości zarejestrowany. Za chwilę pojawi się w sprzedaży jako jeden z bonusów do zremasterowanej wersji płyty z lat 90. zawierającej takie perełki gatunku, jak „Scarlett”, „Śniło” czy „Dlaczego noszę broń”.

Płyta „Scarlet” okazała się wyjątkowa w karierze zespołu, jako jedyna doczekała się Złotej Płyty. Mogliśmy posłuchać jej we wrześniu tego roku w trakcie Summer Fall Festival. Rejestracji koncertu podjął się Andrzej Karp.

Album sprzedał się w nakładzie 80 tys. egzemplarzy. Tak się złożyło, że obniżono pułap ze 100 tys. do 50 tys., więc zespół załapał się na wyróżnienie. Wokalistka Anja Orthodox dzisiaj przyznaje, że nie jest to jej ulubione wydawnictwo w całej dyskografii grupy. Lubi za to okładkę, wielkie serce z aniołkiem i diabełkiem po bokach. Do udziału w nagraniu zaprosili Titusa z Acid Drinkers i przygrywającego na skrzypcach Michała Jelonka. Jeden z kawałków, „Phantom”, powstał w ramach współpracy z prezenterem radiowej Trójki z kultowej audycji „Trójka pod księżycem”, tłumaczem tekstów m. in. The Cure, Joy Division, The Sisters of Mercy, Tomaszem Beksińskim. Premiera „Scarlet” odbyła się 16 stycznia 1995 roku. Utwory z płyty wpisały się do klasyki polskiego rocka.

Teraz grupa świętuje jubileusz na trasie koncertowej. Pierwszy przystanek znalazł się w Płocku (chociaż w swojej karierze grywali już u nas parokrotnie, m in. w nieistniejącym już pubie Grodzkim czy klubie studenckim „Filip”). Na nadwiślańskiej plaży wykonali wszystkie piosenki z albumu. Pomagała im publiczność, zrobiono nawet wspólne „selfie”. Anja Orthodox zagrała świetny koncert, przygrywała nawet na gitarze. Pokazała, że ta muzyka się nie starzeje. Do takich chwil zawsze warto wrócić. Za kilka dni będzie na to szansa.

Jubileuszowe wydawnictwo składa się z dwóch płyt. Na pierwszej znajdziemy zremasterowaną wersję albumu z 1995 roku, z kolei druga to gratka szczególnie dla fanów z Płocka i bywalców Summer Fall Festival. Znajdziemy na niej przeszło 75-minutowy zapis z koncertu „reScarlet 2015”, a do tego inne smaczki: ciekawostki z archiwum, film dokumentalny o płycie „Scarlet” i utwory demo zarejestrowane latem 1994 roku. Box trafi do sprzedaży 16 października.

Czytaj też:

Zobaczcie galerię z koncertu:

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE