Reklama

Reklama

Do muzeów i teatrów za złotówkę. Mazowsze kontynuuje akcję

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SM

Do muzeów i teatrów za złotówkę. Mazowsze kontynuuje akcję - Zdjęcie główne

foto SM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 14 tys. uczniów odwiedziło mazowieckie instytucje kultury w maju i czerwcu. To efekt akcji, w ramach której mogli oni zwiedzać za symboliczną złotówkę. Będzie ona kontynuowana także od września.

Reklama

Jak podają w samorządzie województwa, największą popularnością cieszyły się teatry. Tylko Teatr Dramatyczny w Płocku w ciągu dwóch miesięcy zwiedziło około 1,4 tys. uczniów. Dużą popularnością cieszyło się też Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu czy Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

- Wiedzieliśmy, że ta inicjatywa spotka się z zainteresowaniem - przekonywał Ludwik Rakowski, pomysłodawca akcji, przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego. - Mamy jeszcze w puli 3 mln zł na promocyjne bilety, dlatego już dziś zachęcam nauczycieli do planowania jesiennych wyjazdów do naszych instytucji kultury.

Przypomnijmy, jeszcze w maju zainaugurowano program "Kultura za złotówkę", na którego realizację przeznaczono 6 mln zł. Celem akcji było otwarcie marszałkowskich instytucji kultury dla dzieci i młodzieży. 

- Z pełną mocą ruszamy już od 6 września. Wysłaliśmy do szkół zaproszenia i muszę przyznać, że jest duży odzew - powiedział Marek Mokrowiecki, dyrektor Teatru Dramatycznego w Płocku. - Teraz będziemy proponowali „Balladynę” dla starszych dzieci, a w październiku ruszamy z premierą „Miarki za miarkę” Szekspira. Z kolei w okresie świątecznym zagramy „Opowieść Wigilijną” według Dickensa.

W programie bierze udział 28 marszałkowskich instytucji kultury. Aby móc skorzystać z akcjio szkoła powinna wysłać zgłoszenie o chęci udziału do wybranej przez siebie instytucji kultury. Formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie mazovia.pl oraz na stronach instytucji kultury. Do udziału w programie władze Mazowsza zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Na liście instytucji znajdziemy m.in. Teatr Polski w Warszawie, Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Europejskie Centrum Artysty zna w Sannikach, Teatr Dramatyczny w Płocku, Muzeum Mazowieckie w Płocku czy Muzeum Romantyzmu w Opiniogórze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy