reklama
reklama

Diabelski młyn, Zenek i inni. Moc atrakcji w długi weekend w Płocku i regionie [lista]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Skansen Sierpc

Diabelski młyn, Zenek i inni. Moc atrakcji w długi weekend w Płocku i regionie [lista] - Zdjęcie główne

foto Skansen Sierpc

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami wyjątkowo długi weekend, bo część osób ma wolne nawet cztery dni, do 3 maja włącznie. Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Płocku i okolicy w najbliższych dniach.
reklama

Zaplanowano sporo ciekawych wydarzeń, przedstawiamy kilkanaście z nich. Może skorzystacie z propozycji?

Co się dzieje w Płocku w piątek?

Ciekawą atrakcją już od piątku na płockim Starym Rynku będzie diabelski młyn. 30-metrowe koło widokowe ma zostać w mieście do 9 maja. Konstrukcja będzie miała 21 czteroosobowych gondoli w tym jedną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Jednorazowa może zabrać 71 osób, których może wznieść na wysokość 10. piętra.

Za przejazd, czyli trzy pełne obroty, trzeba będzie zapłacić 25 zł (dzieci – 20 zł). Przejazd trwa średnio 8 minut.

W piątek o godz. 18:00 emocje czekają na kibiców piłki ręcznej. W Orlen Arenie Wisła Płock podejmie Energę MKS Kalisz w 24. serii PGNiG Superligi. Cel jest tylko jeden - zwycięstwo z szóstą ekipą w tabeli, by płocczanie mieli nadal szansę na zdobycie mistrzostwa Polski.

Co się dzieje w sobotę w Płocku?

O godzinie 12.00 uczestnicy XXXIV Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych Mistrz i Uczeń zaprezentują efekty swojej trzydniowej pracy w skrzydle Art Deco Muzeum Mazowieckiego przy ul. Kolegialnej 6. „Przepraszam za miłość – opowieść o Władku Broniewskim” – to tytuł finałowego przedstawienia, który zabierze widzów w niesamowitą podróż nawiązującą do postaci wielkiego płockiego poety. W widowisku wezmą udział uczestnicy warsztatów wokalnych i teatralnych.

Po przedstawieniu na widzów czeka zwiedzanie ekspozycji w Muzeum Mazowieckim w Płocku: „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art deco”. Wstęp wolny.

W godz. 15:00 – 17:30 zaplanowano Festiwal Baniek Mydlanych w Fun Park Płock. Wstęp jest bezpłatny, w programie m.in. bańkowe zabawy, konkursy z nagrodami, akcesoria do puszczania baniek, dmuchańce.

W sobotę o godz. 18:00 odbędzie się stand-up. Antoni Syrek Dąbrowski, Adam Sobaniec, Karol Kopiec to tylko część stand-uperów, którzy przyjadą do Płocka,  będzie to charytatywna gala dla Ukrainy w sali Państwowej Szkoły Muzycznej.

Gdzie się można wybrać w niedzielę w Płocku i okolicy?

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza 1 maja w godz. 10.00 – 18.00 na "Myśliwskie gotowanie na polanie". Impreza zostanie zorganizowana we współpracy z Płockim Oddziałem Polskiego Związku Łowieckiego oraz grupą rekonstrukcyjną Knieje i Salony. A że myślistwo to wyjątkowo szerokie zagadnienie, wydarzeniu będzie towarzyszyło wiele atrakcji: wystawa psów ras myśliwskich, pokaz sokolniczy, konkurs wabienia jeleni a także konkurs na "Najsmaczniejszą potrawę mazowiecką". 

- Będzie to niecodzienna okazja do ujrzenia z bliska jastrzębia zwyczajnego, sokoła wędrownego czy puchacza zwyczajnego. Polski Związek Łowiecki zaprosi uczestników imprezy na konkurs wabienia jeleni, w którym zmierzą się najlepsi sygnaliści - zachęcają organizatorzy.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci –  tematyczne zabawy i quizy, kreatywne warsztaty plastyczne poświęcone dzikim zwierzętom leśnym – to tylko nieliczne spośród wachlarza zaplanowanych propozycji. Konkurs na „Najsmaczniejszą potrawę mazowiecką” będzie doskonałą okazją do zaprezentowania talentów kulinarnych indywidualnych amatorów gotowania oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Jak na myśliwską imprezę przystało, tegoroczna edycja konkursu zostanie poszerzona o dodatkową kategorię kulinarną, a mianowicie potrawę z dziczyzny. 

1 maja, ale także 2 i 3 maja w godz. 12:00 – 16:00 na plac przed teatrem zaprasza Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Dzięki najnowszym technologiom w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym bezpłatnie zobaczycie na własne oczy jak wyglądała Polska w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości! A na najmłodszych czeka specjalny multimedialny kącik.

- Poznacie artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich prezentowane jako hologramy. Mocnych wrażeń dostarczą projekcje fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920” pokazywanego na specjalnych goglach, dzięki którym widz staje się jednym z bohaterów filmu! Poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków zainteresuje makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 r. - zachęcają organizatorzy.

W niedzielę o godz. 16:00 na chętnych czeka Majówka na Plaży Patelnia w podpłockiej Grabinie. Cześć rodzinna jest bezpłatna, start animacji dla dzieci o godz. 16:00. W programie żywe maskotki, animatorzy, zajęcia sportowe dla dzieci i rodziców, wata cukrowa, zjeżdżalnie dmuchane i dinozaury. A wieczorem na scenie wystąpi Zespół Akcent z Zenonem Martyniukiem i zespół MIG.

Co się dzieje w poniedziałek w Płocku?

O godz. 15:45 rozpocznie się świętowanie Dnia Flagi RP. 2 maja zaplanowany został przemarsz ulicami miasta z dużą biało-czerwoną flagą. Start przed siedzibą MDK przy ul. Tumskiej 9, pochód dojdzie na Stary Rynek, gdzie wystąpi zespół „Dzieci Płocka”. Wszystkich płocczan zapraszamy do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Zachęcamy do ubrania się na biało lub czerwono.

Gdzie się można wybrać we wtorek w Płocku i okolicy?

3 maja w godz. 10:00 - 18:00 ponownie zaprasza skansen. W zagrodach chłopskich odbędą się prezentacje dawnych wiosennych zajęć domowych i gospodarskich, rzemiosła i rękodzieła. Na scenie amfiteatru wystąpią orkiestry dęte i zespoły folklorystyczne. Zwiedzający wezmą udział w konkursach i zabawach dla całej rodziny. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz produktów regionalnych, rękodzielniczych i tradycyjnych potraw. 

Impreza przybliży codzienne życie mieszkańców mazowieckich wsi na przełomie XIX i XX w. Na polach, w zagrodach i chałupach włościańskich zaprezentowane zostaną pokazy wiosennych prac domowych, gospodarskich i polowych, m.in.: orka wiosenna i bronowanie, siew siewnikiem konnym, sadzenie warzyw. Muzealną wieś wzbogacą inscenizacje codziennego życia na wsi w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej z Mławy, przedstawiające obyczajowość dawnej wsi. 

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja zaplanowano w Płocku. Rozpoczną się o 10:00 mszą w katedrze. Później o godz. 11:15 przeniosą się przed odwach. A o godz. 19:00 w bazylice katedralnej wystąpi chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

Z kolei o 20:45 w Orlen Arenie zaplanowano mecz rewanżowy Ligi Europejskiej w piłce ręcznej ORLEN Wisła Płock – Kadetten Schaffhausen. To walka o najlepszą czwórkę European League. Nafciarze, z dwubramkowym zapasem po spotkaniu w Szwajcarii, są faworytem rywalizacji.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama