Reklama

Deptanie pokaże, gdzie potrzebny chodnik

Opublikowano:
Autor:

Deptanie pokaże, gdzie potrzebny chodnik - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy można by w miejscu wydeptanej ścieżki przy Kauflandzie zbudować prawdziwy chodnik? - pyta radny Marcin Flakiewicz.

Czy można by w miejscu wydeptanej ścieżki przy Kauflandzie zbudować prawdziwy chodnik? - pyta radny Marcin Flakiewicz.

Po każdym deszczu będąca znakomitym skrótem ścieżka wydeptana przy Gałczyńskiego od supermarketu Kaufland w stronę skrzyżowania ze Słowackiego zamienia się w błoto, poza tym plac bez trawy pośrodku trawnika również nie wygląda imponująco. Radny Marcin Flakiewicz zaproponował więc, by rozważyć budowę chodnika od zatoki autobusowej do hipermarketu. - Przebieg trasy został w sposób naturalny ukształtowany przez pieszych - wskazuje radny. - Ludzie sami wydeptują trasy, które są dla nich najwygodniejsze i często okazuje się, że wizja projektanta nie idzie w parze z rzeczywistymi potrzebami pieszych. Podobną sytuację mamy np. nieopodal Parku 27 Dębów obok kościoła św. Wojciecha.

O tym, że chodnik przy Kauflandzie bardzo by się przydał, świadczą też zbudowane na końcu wydeptanej ścieżki schodki, które teraz prowadzą donikąd.

Niestety, nic z tego. Jak wynika z odpowiedzi wiceprezydenta Cezarego Lewandowskiego, ścieżka, którą wydeptali piesi, leży na działce, która nie jest własnością miasta.

Fot. Marcin Flakiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE