Reklama

Reklama

Darmowe autobusy i zmiany w organizacji ruchu. W okresie Wszystkich Świętych pojedziemy inaczej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock.pl

Darmowe autobusy i zmiany w organizacji ruchu. W okresie Wszystkich Świętych pojedziemy inaczej - Zdjęcie główne

foto PortalPłock.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tak jak co roku, tak i teraz, w okresie wszystkich świętych nastąpi zmiana w organizacji ruchu w Płocku. Inaczej pojedziemy w rejonie płockich cmentarzy, gdzie wprowadzone zostaną ograniczenia. Do dyspozycji płocczan oddane będą jednak autobusy komunikacji miejskiej, które w dzień Wszystkich Świętych przewiozą swoich pasażerów za darmo.

Reklama

W najbliższy poniedziałek zamknięty będzie odcinek skrzyżowania z ul. Targową do skrzyżowania z Sierpecką. W godzinach od 6 do 20 dopuszczony zostanie tylko ruch autobusów i taksówek. Wzorem ubiegłych lat, obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania na jezdni i poboczach ul. Bielskiej, a policja będzie kierowała ruchem.

Przy ul. Targowej zostanie stworzony parking dla osobówek, przy którym działać będzie przystanek autobusowy. To ukłon dla tych, którzy chcą przyjechać i zostawić samochód na terenie giełdy, a następnie udać się na cmentarz komunalny autobusem. Parking pomieści 400 samochodów.

Podobne zmiany także przy pozostałych nekropoliach. Zmiana organizacji ruchu nastąpi przy al.. Kobylińskiego, gdzie zamknięte będą dwa odcinki: od ul. Łukasiewicza do ul. Topolowej i jezdnia od Łukasiewicza do ul. Bielskiej, gdzie tradycyjnie powstanie parking. Za nadzór ruchem odpowiedzialna będzie straż miejska i policja. Samochody będzie można zostawić na placu utwardzonym między cmentarzem a ul. Bartniczą.

Zmiana organizacji ruchu także w okolicy cmentarza w Radziwiu, gdzie wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Spokojnej. Ograniczenia także przy cmentarzu w Imielnicy, tam występować będzie zakaz parkowania na odcinku od ul. Łamanej do ul. Sielskiej, a także na terenie przy nekropolii przy ul. Norbertańskiej. Tam strażnicy miejscy pilnować będą, by parkowano jedynie na jednokierunkowych ulicach: Dębowej i Klonowej oraz na parkingu przy ZOO i parkingu dla autobusów przy al. Kilińskiego.

Zmiana w organizacji ruchu i parkingu także przy cmenatarzu na ul. Gościniec. W rejonie nekropolii jeden pas ul. Niedzielaka z ul. Grabówka będzie wydzielonym pasem postoju. Wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy.

Powyższe ograniczenia będą obowiązywały od 30 października do 1 listopada. Wszelkie dodatkow informacje na temat zmian w organizacji ruchu znajdziemy na stronie internetowej płockiego magistratu. 

Co ważne, decyzją prezydenta miasta, przejazd autobusami KM Płock do cmentarza komunalnego będzie bezpłatny w dniu 1 listopada. Chodzi tu o linie 4, 24, oraz połączenia specjalne 70 - 74. Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy znajdziemy na stronie kmplock.eu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy