Reklama

Reklama

Rozbudowa Wyszogrodzkiej. Prezydent Nowakowski spotkał się z ministrem infrastruktury

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Rozbudowa Wyszogrodzkiej. Prezydent Nowakowski spotkał się z ministrem infrastruktury  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Andrzej Nowakowski nie uczestniczył w sesji rady miasta. Prezydent spotkał się w Warszawie z Andrzejem Adamczykiem, ministrem infrastruktury. Trwają negocjacje ws. rozbudowy ulicy Wyszogrodzkiej i dalej drogi krajowej nr 62. - Zrobiliśmy mały krok naprzód - powiedział nam po spotkaniu prezydent.

Reklama

Wyjazd z Płocka w kierunku Słupna i oczywiście Warszawy to jedna z największych bolączek komunikacyjnych miasta. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego na ulicy Wyszogrodzkiej tworzy się kilkukilometrowy korek. Sprawę miała rozwiązać rozbudowa ulicy Wyszogrodzkiej - od "Panoramy" do granic miasta miał powstać drugi pas. Pierwsze przymiarki zaczęto robić w 2013 roku, czyli blisko 8 lat temu. 

W maju 2018 roku prezydent Andrzej Nowakowski podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i autostrad porozumienie dotyczące finansowania inwestycji. Wyszogrodzka to część drogi krajowej nr 62. Miasto chciało zapłacić za część inwestycji w granicach miasta, GDDKiA miała sfinansować resztę. Pierwone plany zakładały, że 2022 roku inwestycja się zakończy i wyjazd z Płocka znacznie się skróci. Czas pokazał, że były to optymistyczne założenia. 

Zaczęły się schody i do dziś prace nie ruszyły. Między miastem a GDDKiA jest spór. Chodzi o zakres inwestycji, ale też finansowanie.

Dziś odbyło się spotkanie, w którym wziął udział prezydent Andrzej Nowakowski, minister Andrzej Adamczyk, marszałek Adam Struzik, poseł Maciej Małecki oraz Tomasz Żuchowski pełniący obowiązki dyrektora GDDKiA.

- To była kolejna trudna rozmowa, ale dziękuję ministrowi za spotkanie. Daliśmy sobie czas na kolejne ustalenia i działania. Mam nadzieję, że kolejne 2 tygodnie pozwolą nam dojść do porozumienia - powiedział prezydent Nowakowski. - Doszliśmy do porozumienia, że od "Panoramy" do Imielnicy powinny być 2 pasy. Pozostała kwestia finansowania. 

GDDKiA chce wyłożyć nieco ponad 30 proc. kwoty, a miasto miałoby dołożyć kolejne ponad 60 proc. do I etapu - od "Panoramy" do ronda, które ma powstać w Imielnicy. Tu jest rozbieżność. 

- Gorszą sytuację mamy między rondem w Imielnicy, a rondem którem a powstać w Mirosławiu. Wskazujemy, że korytarz na drogę jest po północnej stronie, czyli terenie Gminy Słupno. GDDKiA chce budować drugą nitkę po południowej stronie, blisko zabudowy mieszkalnej - dodaje Nowakowski. - Próbujemy zrobić dobry klimat. W mojej ocenie jesteśmy mały krok bliżej porozumienia - ocenia.

Za 2 tygodnie panowie mają spotkać się jeszcze raz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy