Reklama

Czy mamy szansę na trzeci most? Dopytywali miejscy radni

Opublikowano:
Autor:

Czy mamy szansę na trzeci most? Dopytywali miejscy radni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat transportu kolejowego i drogowego pojawił się na posiedzeniu Komisji Inwestycji, Rozwoju i Bezpieczeństwa Miasta w płockim ratuszu.

Temat transportu kolejowego i drogowego pojawił się na posiedzeniu Komisji Inwestycji, Rozwoju i Bezpieczeństwa Miasta w płockim ratuszu.

Radna Prawa i Sprawiedliwości, Teresa Kijek dopytywała, czy miasto podejmie działania zmierzające do powstania kolejnej przeprawy kolejowej.

- Wiem, że nie wszystko jest zależne tylko miasta. Pytając o transport, miałam na myśli chociażby osiedle Międzytorze, Radziwie, ul. Wyszogrodzką. Czy miasto skontaktuje się z instytucjami mającymi wpływ na powstanie w przyszłości kolejnej przeprawy kolejowej?

Do dyskusji przyłączył się mieszkaniec Paweł Stefański, który bez ogródek uznał, że nie ma na to pieniędzy, Orlenowi na tym nieszczególnie zależy, natomiast cały temat to wyłącznie "bicie piany". W takim razie radny Tomasz Kominek (PSL) stwierdził, że trzecia przeprawa jest potrzebna. - Owszem, jest potrzebna - podkreślił Stefański. - Ale na terenie miasta nie powstanie.

- Czy jest szansa na wybudowanie w przyszłości nowego mostu? Był wniosek do Ministerstwa Infrastruktury? - pytał radny Jerzy Seweryniak (PiS).

[ZT]20092[/ZT]

- Szansa zawsze jest - odparła dyrektorka Wydziału Rozwoju i Polityki Gospodarczej Miasta, Aneta Pomianowska-Molak. - Ale szanowni państwo, w granicach miasta to nierealne. Miejsca nie ma. Jeśli już, to jak najbardziej poza granicami Płocka.

Przypominała pismo w tej sprawie składane na przełomie września i października 2018 r. - Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Po tych słowach ponownie odezwał się Paweł Stefański. - Jak będzie przebudowywany układ transportowy Polski w związku z Centralnym Portem Komunikacyjnym, co jak wiadomo nigdy nie nastąpi, to wtedy zbudują i te nowe koleje, i te mosty. Tylko na razie nie ma komu płacić za te mosty. A miasto nie zbuduje. Zwłaszcza, że to ma być obszar poza Płockiem. Krótko mówiąc, trzeba się modlić. Nic więcej - skwitował płocczanin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE