Reklama

Reklama

Bezrobocie w Płocku. W ciągu roku z listy osób bez pracy ubyło kilkaset osób

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Bezrobocie w Płocku. W ciągu roku z listy osób bez pracy ubyło kilkaset osób - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najnowsze dane Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku wskazują, że w końcu 2021 r. zarejestrowanych było 3.756 bezrobotnych. Prawie 660 z nich nigdy nie pracowało.

Reklama

W porównaniu do końca 2020 r. sytuacja się nieco poprawiła, z kartotek zniknęło 600 osób, a stopa bezrobocia spadła z 6,9 do 6 proc.

O posadę z pewnością bardzo trudno płocczanom bez kwalifikacji zawodowych (ponad 750 osób), długotrwale bezrobotnym (ponad 2.400 osób) oraz tym powyżej 50. roku życia (ponad 1.000 osób).

W grudniu ub.r. do rejestru MUP trafiło ponad 320 osób, niestety aż 290 już po raz kolejny. Natomiast z list urzędu zniknęło niemal tyle samo osób: m.in. 220 zdobyło posadę, ponad 60 nie potwierdziło gotowości do pracy, a siedem dobrowolnie zrezygnowało ze statusu bezrobotnego.

A jak wygląda sytuacja na polu aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu? W końcu grudnia pracami interwencyjnymi zajmowało się ok. 40 osób, szkolenie kontynuowało 10 osób, prace społecznie użyteczne - 19, a staż - 36.

Na listach MUP jest m.in. ok. 280 osób bardzo młodych, w wieku 18-24 lata. Na przeciwnym biegunie są osoby starsze - posady nie ma ponad 940 płocczan w wieku 45-54, ok. 400 w wieku 55-59 lat oraz 200 powyżej 60. roku życia.

W grudniu nie zgłoszono zamiaru zwolnień grupowych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy