Reklama

Bagażnik na rowery przy autobusie. Na razie tylko na jednej linii

Opublikowano:
Autor:

Bagażnik na rowery przy autobusie. Na razie tylko na jednej linii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni na sesji 30 maja zagłosują nad projektem uchwały dedykowanym właścicielom rowerów. Jeśli przejdzie, stanie się możliwy przewóz "dwóch kółek" na bagażnikach zamontowanych z tyłu autobusu. Na razie taką możliwość przewidziano tylko na jednej linii.

Radni na sesji 30 maja zagłosują nad projektem uchwały dedykowanym właścicielom rowerów. Jeśli przejdzie, stanie się możliwy przewóz "dwóch kółek" na bagażnikach zamontowanych z tyłu autobusu. Na razie taką możliwość przewidziano tylko na jednej linii.

Zbliżają się wakacje, co roku uruchamiana jest linia sezonowa i to właśnie przy autobusach z numerem "43" pasażer przewiezie rower na bagażniku zamontowanym z tyłu autobusu. Komunikacja Miejska postanowiła zaoferować taką możliwość w sezonie letnim. 

Zgodnie z zasadami przedstawionymi radnym, na jednym bagażniku zmieszczą się maksymalnie cztery jednoślady, ponadto umieszczenie i zdjęcie roweru z bagażnika będzie możliwe wyłącznie na przystanku początkowym i końcowym trasy oraz za każdym razem przy nadzorze kierowcy autobusu. Przed umieszczeniem roweru na bagażniku lepiej usunąć wszelkie sprzęty, które mogłyby odpiąć się w trakcie jazdy. Przewóz jest bezpłatny (tylko nie zapomnijmy o skasowaniu biletu uprawniającego do przejazdu).

Koniecznie z kagańcem

Jednocześnie w tej samej uchwale wprowadzono także zmiany dotyczące przewozu psów transportem publicznym. Zgodnie z tymi zapisami dozwolony jest przewóz psa (z wyłączeniem miejsc do siedzenia) przez pełnoletniego pasażera, który powinien trzymać swojego pupila na smyczy i w kagańcu (z wyjątkiem psa przewodnika, kiedy towarzyszy osobie niewidomej). Przy sobie należy mieć ważne zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie przewożonego psa przeciw wściekliźnie. Pozostałe zwierzęta domowe mogą być przewożone w koszu bądź w klace, aby nie wyrządziły żadnej szkody. Reasumując lepiej nie zapominać o kagańcu dla psa, jeśli wsiadamy z nim do autobusu Komunikacji Miejskiej. Do uchwały wprowadzono również dodatkowy zapis zaczerpnięty z rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 2003 roku, czyli wykaz psów uznawanych za agresywne. Znajdziemy w nim takie rasy, jak: amerykański pit bull terrier, buldog amerykański, dog argentyński, pies kanaryjski (Perro de Presa Canario), tosa inu, rottweiler, akbash dog, anatolian karabash, moskiewski stróżujący i owczarek kaukaski.

Obostrzenia dotyczą także zwierząt uznanych za niebezpieczne zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 3 sierpnia 2011 roku w sprawie gatunków zwierząt niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi (ustawodawca podszedł do sprawy dość szeroko, chodzi m.in. o gatunki pajęczaków, skorpiony, warany, jaszczurki, żmije, grzechotniki, kobry, a nawet goryle, szympansy, goryle, gepardy, kuguary, nosorożce, foki, pumy, gepardy i hipopotamy).  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE