Jeśli rajcy wyrażą zgodę, Aleja Spacerowa, położona między ul. Kobylińskiego i Ostatnią, zmieni nazwę na Aleja Spacerowa 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Skąd ten pomysł?
- 6 marca 2023 r. wpłynął wniosek oddziału rejonowego PCK w Płocku w sprawie nazwy. W 2018 r. za pośrednictwem interpelacji radnej PCK zwrócił się z prośbą, by podczas remontu tej alei wprowadzone zostały akcenty czerwonokrzyskie. W 2019 r. PCK obchodził stulecie, stąd zrodził się pomysł zaznaczenia działalności PCK w takiej formie. Była także sugestia wprowadzenia nazwy PCK do nazwy alei - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.
W porządku czwartkowych obrad jest m.in. Rozpatrzenie „Raportu o stanie miasta Płocka” i głosowanie nad udzieleniem Prezydentowi Miasta Płocka wotum zaufania. Będzie debata nad raportem.
Zaplanowano także sprawozdanie z działań podejmowanych w 2022 roku w ramach realizacji „Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy-Miasto Płock w latach 2020-2024” oraz analizę porównawczą budownictwa komunalnego w Płocku w latach 2016-2022 z miastami liczącymi pomiędzy 90 a 150 tys. mieszkańców (w tym TBS-y i SIM-y).
Ciekawy jest punkt dotyczący zmiany uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Płocka, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina–Miasto Płock, udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
Otóż planuje się, że przewoźnicy nie będą już samodzielnie umieszczać rozkładów jazdy. Będzie się tym zajmował właściciel - czyli gmina Płock - na zasadach określonych w umowach z przewoźnikami.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.