Reklama

Reklama

Akcja PIT. Rozliczyliście się już z fiskusem?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Akcja PIT. Rozliczyliście się już z fiskusem? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z tym, że w 2022 r. 30 kwietnia to sobota, zeznania podatkowe można składać do poniedziałku 2 maja włącznie. W Płocku i powiecie co roku PIT-y wypełnia ok. 100 tys. osób.

Reklama

We wspomnianym terminie można m.in. sprawdzić, a następnie zweryfikować czy też zmienić dokument za 2021 rok, w usłudze Twój e-PIT. Fiskus na podstawie posiadanych danych przygotował zeznania PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38.

Przypomnijmy, że PIT-37 to druk dla osób, które otrzymują przychody wyłącznie za pośrednictwem płatnika, a PIT-38 – dla podatników, którzy osiągnęli przychód z tytułu zbycia papierów wartościowych, udziałów w spółkach, pochodnych instrumentów finansowych lub realizacji praw z ich tytułu. 

Te dwa rodzaje formularzy zostaną złożone do fiskusa nawet w przypadku, gdy nie zapoznamy się z danymi w drukach i nie podejmiemy żadnych działań. 

Dodajmy, że wciąż można rozliczać się za pomocą papierowego druku PIT. Ale nie zawsze warto, bo np. ewentualny zwrot podatku w przypadku rozliczenia on-line to kwestia do 45 dni, a w przypadku "papieru" - nawet do trzech miesięcy.

Pamiętajmy też, że można - i warto - przekazać 1 proc. należnego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Z często drobnych kwot może się uzbierać suma bardzo istotna. W 2021 r. dzięki osobom, które rozliczają w Płocku swój podatek, do OPP trafiło prawie 950 tys. zł.

Lista takich organizacji z Płocka znajduje się na stronie nowy.plock.eu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy