Reklama

145 tys. wypożyczeń, najchętniej w piątki. Taki był pierwszy sezon Roweru Miejskiego

Opublikowano:
Autor:

145 tys. wypożyczeń, najchętniej w piątki. Taki był pierwszy sezon Roweru Miejskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niemal 145 tys. wypożyczeń rowerów od początku sierpnia do końca listopada. Średni czas wypożyczenia trwał 21 minut. W jakich godzinach płocczanie najchętniej lubią jeździć na rowerze? Które trasy okazały się najpopularniejsze? Podsumowano pierwszy sezon Płockiego Roweru Miejskiego. Niebawem rowery wrócą na swoje miejsca. Jednoślady zobaczymy również na trzech nowych stacjach: na osiedlu Borowiczki, przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych i przy ul. Górnej.

Niemal 145 tys. wypożyczeń rowerów od początku sierpnia do końca listopada. Średni czas wypożyczenia trwał 21 minut. W jakich godzinach płocczanie najchętniej lubią jeździć na rowerze? Które trasy okazały się najpopularniejsze? Podsumowano pierwszy sezon Płockiego Roweru Miejskiego. Niebawem rowery wrócą na swoje miejsca. Jednoślady zobaczymy również na trzech nowych stacjach: na osiedlu Borowiczki, przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych i przy ul. Górnej.

Rowery cieszyły się największą popularnością na kilku stacjach: Kobylińskiego - Bielska (rekordowe 12,1 tys. wypożyczeń), Piłsudskiego - Otolińska, przy pl. Narutowicza, a także na stacjach Jachowicza - Sportowa i Tysiąclecia - Nowaka. Już w pierwszym sezonie Płockiego Roweru Miejskiego sieć powiększyła się o stacje patronackie sponsorowane przez sklep sportowy Decathlon i gminę Słupno.

Najchętniej wypożyczaliśmy rowery między godz. 7.00 a 8.00 rano, następnie od godz. 10.00 liczba wypożyczeń zwiększała się aż do godz. 16.00, by odrobinę się zmniejszyć. Ochota na przejażdżkę rowerem powracała zwłaszcza między godz. 17.00 a godz. 21.00. Niektórzy jeździli nawet ok. północy.

Użytkownicy upodobali sobie jazdę rowerem na ogół w piątki (ponad 22,8 tys. wypożyczeń), następnie w weekendy (niedziela - ok. 20,8 tys. wypożyczeń, sobota - ok. 20,2 tys.). W pozostałe dni liczba wypożyczeń wahała się od ok. 19,8 tys. do 20,5 tys. (w poniedziałki i środy).

Im ładniejsza pogoda, bardziej sprzyjająca korzystaniu z rowerów, tym przybywało użytkowników, stąd najwięcej było ich w sierpniu (54,5 tys.) i wrześniu (50,8 tys.), następnie - kiedy temperatury stawały się coraz niższe - malała także ochota na przemierzanie kolejnych kilometrów na rowerze. W październiku użytkowników było 28,9 tys., z kolei w listopadzie 10,6 tys. Przekłada się to również na średni czas korzystania z jednośladów.

Płocczanie w pierwszym sezonie Płockiego Roweru Miejskiego wypożyczyli rowery 135,8 tys. razy. Popularne okazały się również rowery z zamontowanymi fotelikami dla dzieci - te wypożyczono 9,1 tys. razy.

Płocki Rower Miejski kosztował w pierwszym sezonie 635 tys. zł, z kolei za wyposażenie 20 jednośladów w foteliki zapłacono 20 tys. zł.

Od poniedziałku 1 kwietnia zaczynamy nowy sezon z dostępnymi już rowerami do wypożyczenia (na stacjach pojawią się 29 marca).

Dane pochodzą od Miejskiego Zarządu Dróg

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE