Półfinał dla Mon-Polu. Zagrają w Płocku?

Półfinał dla Mon-Polu. Zagrają w Płocku? - Zdjęcie główne

SportDzięki dwóm zwycięstwom nad bardzo mocnymi rywalkami koszykarki Mon-Polu Płock zajęły drugie miejsce w lidze mazowieckiej i awansowały do półfinału Mistrzostw Polski Juniorek Starszych.

W piątek płocczanki udały się do Warszawy, gdzie zmierzyły się z miejscową SKK Polonią. W pierwszym meczu tych drużyn w Płocku wygrała Polonia 63:60. Aby myśleć o wyprzedzeniu rywalek w tabeli nasze zawodniczki musiały wygrać przynajmniej 4 punktami. Mon-Pol zagrał świetnie, przewaga doszła już do 16 punktów! Ale ostatnie trzy minuty były nerwowe, Polonia odrabiała straty, skończyło się szczęśliwie - 59:55.

Plan został wykonany, więc następnego dnia Mon-Pol mógł już na luzie zagrać z liderem, niepokonanym UKS Gimbasket Białystok. Spotkanie lepiej rozpoczęły białostocczanki, które wygrały pierwszą kwartę 5 punktami, do przerwy prowadziły trzema. Ale w końcówce więcej sił zachowały zawodniczki z Płocka, które wygrały 63:59.

W półfinale MP  do lat 20 Mon-Pol zmierzy się z niepokonanym KS JAS-FBG Sosnowiec, UKS Aleksandrów Łódzki, a czwarty zespół zostanie dolosowany z tzw. „dziką kartą”. Zawody zostaną rozegrane w połowie stycznia.

- Do finału awansują dwa najlepsze zespoły. Zarząd klubu wystąpił do Polskiego Związku Koszykówki z aplikacją o organizację Turnieju Półfinałowego w Płocku – informuje wiceprezes Mon-Polu Tomasz Marzec. - Decyzja zostanie podjęta na