Komplet zwycięstw Nafciarzy, 10 bramek Siergieja. Czas na Niemców

Komplet zwycięstw Nafciarzy, 10 bramek Siergieja. Czas na Niemców - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Sport Zwycięstwa, nawet w sparingach, zawsze cieszą. Nie inaczej jest w przypadku szczypiornistów Wisły Płock, którzy na etapie przygotowań do rozgrywek pokonali Piotrkowianina, Banika Karwina oraz dwukrotnie Azoty Puławy.

Seria sparingów rozpoczęła się od zwycięskiej potyczki Nafciarzy z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski - po trzech tercjach po 20 minut było 36:28 (11:9, 14:12, 11:7).

W drugim meczu płocczanie wygrali w Orlen Arenie z solidnymi Czechami z Karwiny 35:25.

Trzeci ze sparingów bez udziału kibiców miał miejsce w piątek 20 sierpnia także w Płocku. Grano 2 x 20 minut, gospodarze pokonali Azoty Puławy 25:18 (10:8).

Kolejny sparing z Azotami w Orlen Arenie - już z kibicami - odbył się w sobotę. Wisła prowadziła od początku, przewaga oscylowała wokół 2-3 trafień. Skuteczny był m.in. nowy nabytek - Siergiej Kosorotow, w bramce kilka świetnych parad pokazał Admir Ahmetasev, a do przerwy wynik brzmiał już 17:11.

w drugiej połowie zespół z Płocka nadal był lepszy, kilka minut przed końcem przewaga wzrosła nawet do 10 bramek (34:24). Ostatecznie ambitni puławianie zdołali nieco zniwelować straty, a po bramce Mikołaja Czaplińskiego mecz zakończył się wynikiem 37:25.

W sparingu nie zagrali Krzysztof Komarzewski, Tin Lućin, Abel Serdio i Oliwer Kamiński.

Bramki dla ORLEN Wisły Płock: Kosorotow 10, Daćko 5, Mihić 2, Jurecić 4, Żytnikow 5, Krajewski 1, Szita 4, Terzić 1, Mindegia 2, Fernandez 1, Czapliński 2

Kolejne sparingi Nafciarze zagrają z DHFK Leipzig 26.08.2021 r. o godz. 16:00 oraz 27.08.2021 o godz. 13:00 w Orlen Arenie. Zapraszamy na trybuny, wstęp wolny!

Z kolei na początku września rozpoczną się zmagania PGNiG Superligi. W pierwszej kolejce Wisła zmierzy się 4 września w OA z MMTS Kwidzyn.