Ambicja Nafciarzy, Polska ograła Serbię!

Ambicja Nafciarzy, Polska ograła Serbię! - Zdjęcie główne

SportPrzedstawiciele Wisły Płock mieli swój udział w dramatycznym zwycięstwie nad Serbią 25:24 (11:13), choć bohaterem został strzelec bramki w ostatniej sekundzie Rober Orzechowski.

Polacy zrehabilitowali się po czwartkowej porażce ze Słowenią, przegrywali  z   Serbią do przerwy 11:13, w drugiej połowie już nawet 4 bramkami, ale zdołali zdobyć dwa punkty! Mimo że fantastycznie grał gwiazdor rywali Momir Ilic i bramkarz Darko Stanić.

Szanse Polaków wzrosły, gdy Adam Wiśniewski wyszedł w obronie do Ilica i Serbowie zaczęli się gubić. A u nas bezlitośnie punktował prawoskrzydłowy Robert Orzechowski, dobre momenty miał też Marcin Wichary, obronił m.in. rzut karny. W końcówce wygrywaliśmy 24:23, ale wyrównał Nafciarz Ivan Nikcević. Na szczęście 2 minuty kary otrzymał inny Wiślak Petar Nenadic i Polska grała w przewadze do końca spotkania.

Dwie sekundy przed końcem spotkania akcję Polaków wykończył Orzechowski i Polska wygrała jedną bramką. W sobotę o godz.18 zagramy z najsłabszą w grupie Koreą Południową.

Polska - Serbia 25:24 (11:13)

Polska: Szmal, Wichary – Kubisztal 3, Wiśniewski 1, Bartosz Jurecki 7 (4), Krzysztof Lijewski 1, Marcin Lijewski 1, Michał Jurecki 2, Jaszka 3, Bielecki 2, Orzechowski 5, Grabarczyk.