reklama

Wyjazd za granicę do pracy. Zobacz, co musisz ze sobą zabrać!

Opublikowano:
Autor:

Wyjazd za granicę do pracy. Zobacz, co musisz ze sobą zabrać! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościNowa praca to spore wyzwanie, ale też ogromny stres. Skrajne emocje mogą towarzyszyć szczególnie tym, którzy szykują się do pierwszego wyjazdu za granicę do pracy. Wizja zetknięcia z obcym językiem, kulturą i zupełnie nowym otoczeniem może stresować. Dlatego, żeby wszystko poszło jak po maśle, do wyjazdu zarobkowego należy się odpowiednio przygotować. Co ze sobą zabrać, wybierając się za granicę do pracy w charakterze opiekunki seniora? Podpowiadamy!

Opiekunka seniora – bezpieczna praca za granicą

W sieci można znaleźć sporo ofert pracy dla opiekunek seniora, które chciałyby podjąć zatrudnienie w Niemczech: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/ lub Anglii: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-anglii/. Choć w dobie pandemii, wiele osób obawia się wszelkich wyjazdów zagranicznych, jak i samych procesów rekrutacyjnych, w tym przypadku, obawy są niesłuszne. Rekrutacja do pracy jako opiekunka osób starszych odbywa się telefonicznie, a samo podpisanie umowy może być przeprowadzone nawet w sposób korespondencyjny. Podróż przebiega zgodnie z reżimem sanitarnym: w busie znajduje się ograniczona liczba osób, a wszyscy mają dostęp do jednorazowych rękawiczek i płynu do dezynfekcji. Również sama praca opiekunki seniora to idealna opcja, chociażby na czas pandemii. Opiekunka najczęściej ma styczność tylko z jedną osobą – swoim podopiecznym – co znacznie minimalizuje ryzyko zakażenia koronawirusem.

Pierwszy wyjazd za granicę do pracy – niezbędne dokumenty

Praca w charakterze opiekuna osób starszych to zajęcie, na które zapotrzebowanie stale rośnie. Nic więc dziwnego, że chętnych na to stanowisko nie brakuje. Kiedy zapadła decyzja o podjęciu pracy za granicą, wszelkie formalności zostały już dopięte, umowa podpisana, a termin wyjazdu wyznaczony, czas rozpocząć pakowanie. Wybierając się do pracy za granicę jako opiekunka seniora, w pierwszej kolejności należy pamiętać o zabraniu niezbędnych dokumentów. Potrzebny będzie dowód osobisty lub paszport
(w przypadku wyjazdu do kraju spoza UE), a także potwierdzenie posiadanej polisy ubezpieczeniowej. Osoby, które posiadają prawo jazdy, powinny je również ze sobą zabrać – nie wiadomo, kiedy może się przydać. Nie wolno też zapomnieć o wszelkich dokumentach otrzymanych od agencji, związanych zarówno z samą podróżą, jak i już pobytem na miejscu.

Praca opiekuna osób starszych za granicą – co należy ze sobą zabrać?

Oprócz wspomnianych wyżej dokumentów, na pierwszy wyjazd za granicę do pracy trzeba wziąć ze sobą sprawny telefon komórkowy z włączonym roamingiem i oczywiście ładowarką. To niezbędny gadżet, który pozwoli pozostać w kontakcie z bliskimi, ale też z podopiecznym lub jego rodziną, gdy zajdzie taka potrzeba, np. gdy trzeba będzie dostać się z dworca do miejsca pracy. Na początek przydadzą się również pieniądze, może to być gotówka lub karta akceptowana za granicą. Opiekunka seniora musi również pamiętać o rzeczach osobistych:

  • lekach (jeśli jakieś przyjmuje na co dzień),
  • kosmetykach,
  • ręczniku (warto wziąć przynajmniej jeden),
  • dopasowanych do pory roku ubraniach,
  • rozmówkach lub niewielkim słowniku w języku kraju, do którego się wybiera.
To najważniejsze rzeczy, o jakich należy pamiętać, wybierając się na pierwszy wyjazd za granicę do pracy. Najczęściej wszelkie informacje dotyczące szczegółów wyjazdu, jak i sugestie dotyczące rzeczy, które warto ze sobą mieć, dostarcza firma organizująca wyjazd.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy