Reklama

Skuteczny kurs angielskiego online - jak wybrać ten odpowiedni?

Opublikowano:
Autor:

Skuteczny kurs angielskiego online - jak wybrać ten odpowiedni? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wśród języków obcych, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Polaków, na pierwszym miejscu znajduje się już od wielu lat język angielski. Nauka online i kursy internetowe są obecnie dostępne w praktycznie każdej szkole językowej, a przedłużająca się pandemia koronawirusa sprawiła, że ta forma nauki również zyskuje na popularności. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie kursy online są identyczne, choć na pierwszy rzut oka największe różnice polegają głównie na odmiennych kosztach. To jednak tylko część prawdy. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę, decydując się na angielski przez internet? Jakie cechy powinien mieć dobry kurs angielskiego, a czego unikać?

Język angielski - kurs online czy zajęcia stacjonarne?

W obecnych realiach i w kontekście ograniczeń sanitarnych wynikających z trwającej pandemii COVID-19 powyższy wybór dla wielu osób przestaje być problematyczny: zdecydowanie chętniej decydujemy się na lekcje online. Angielski w postaci zajęć przez internet to bezpieczne, wygodne rozwiązanie, które dodatkowo pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. To nie jedyne zalety, jakie niesie ze sobą nauka angielskiego online - w przypadku kursu przez internet słuchacze mają zdecydowanie większą możliwość dostosowania terminów i planu zajęć do własnych potrzeb. W taki sposób funkcjonuje szkoła języka angielskiego Speak Up, gdzie można samodzielnie decydować o częstotliwości i terminach lekcji, a także odwołać rezerwację i wykorzystać ją w innym, bardziej dogodnym momencie. 


Język angielski online: fakty i mity

Pomimo dużej popularności nauki angielskiego online na temat tej formy poznawania języka wciąż istnieje wiele stereotypów i mitów. Jedną z najczęściej spotykanych opinii jest przekonanie, że poznając j. angielski online nie nauczymy się go tak samo efektywnie, jak w przypadku zajęć w trybie stacjonarnym. 

Trudno jednak obronić ten mit, ponieważ angielski online w znakomitej większości szkół językowych to zajęcia, które nie zakładają wyłącznie samodzielnej nauki. Lekcje angielskiego online w Speak Up są nastawione na dużą interakcję między uczestnikami a lektorem, konwersacje i zajęcia multimedialne, a kursanci korzystają z takich samych materiałów dydaktycznych niezależnie od tego, czy uczą się angielskiego stacjonarnie, czy online. 

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs?

Decyzja o wyborze kursu języka angielskiego online zawsze powinna być przemyślana i nigdy nie należy podejmować jej pochopnie. Pozwoli to uniknąć różnego typu problemów, a jednocześnie dobrać taki kurs, który spełni nasze oczekiwania i potrzeby. Wymienione poniżej kwestie mają kluczowe znaczenie dla efektywności nauki angielskiego przez internet, dlatego zawsze warto je wziąć pod uwagę przed dokonaniem wyboru kursu. 

Dostępność materiałów

Dobry kurs angielskiego online to nie tylko zajęcia z lektorem, ale również możliwość skorzystania przez kursanta z materiałów i pomocy dydaktycznych o dowolnej porze niezależnie od tego, gdzie w danym momencie się przebywa. Koniecznie trzeba się także upewnić, że materiały edukacyjne są dostępne na platformie e-learningowej bez restrykcji czasowych ani ograniczeń pod względem zakresu. 

Wsparcie dydaktyczne i weryfikacja postępów

Podobnie jak w tradycyjnej szkole, także i w przypadku kursu angielskiego online opieka lektora ma fundamentalne znaczenie dla postępów w nauce języka. Bardzo ważne jest, aby weryfikacja postępów odbywała się regularnie i polegała na rzeczowym, merytorycznym wsparciu oraz wskazaniu tych aspektów, nad którymi uczestnik zajęć musi dodatkowo popracować, aby osiągnąć założony cel edukacyjny. 

Możliwość konwersacji z lektorem

Jeśli chcemy poznawać żywy język, nic nie zastąpi autentycznej rozmowy po angielskim z kimś, kto posługuje się nim swobodnie i perfekcyjnie. W przypadku kursów angielskiego online taką osobą będzie zazwyczaj lektor, dlatego należy upewnić się, że w trakcie zajęć rzeczywiście jest dostępna możliwość konwersacji z prowadzącą zajęcia osobą. 

Tempo nauki

Każdy człowiek przyswaja informacje i wiedzę z odmienną szybkością, dlatego najlepiej zdecydować się na kurs angielskiego, który uwzględnia ten fakt i umożliwia uczestnikowi dostosowanie intensywności zajęć oraz tempa nauki do własnych preferencji i możliwości. 

Różnorodność zajęć

Warto zwrócić uwagę na to, czy dany kurs angielskiego online pozwala wybierać spośród zajęć różnego typu - nie każdy przecież chce poznawać mowę Szekspira w tym samym celu. Możliwość dobrania rodzaju zajęć do swoich bieżących potrzeb pozwoli optymalnie wykorzystać czas poświęcony na naukę angielskiego przez internet. 


Co zyskujesz, wybierając angielski online?

Poza wymienionymi już do tej pory korzyściami do zalet nauki j. angielskiego online bez dwóch zdań należy zapoznawanie się z materiałami dydaktycznymi w komfortowych i bezpiecznych warunkach, jakie zapewnia nauka w domu. Warto też wspomnieć, że obecnie wiele szkół językowych oferuje korzystniejsze warunki cenowe dla osób, które zdecydują się na angielski przez internet - skorzystanie z takiej oferty to dodatkowa oszczędność. 

Tekst powstał we współpracy ze szkołą języka angielskiego Speak Up. Pełna oferta kursów języka angielskiego online jest dostępna na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-online

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy