Reklama

Psy do adopcji - co trzeba wiedzieć, zanim przygarnie się czworonoga?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Psy do adopcji - co trzeba wiedzieć, zanim przygarnie się czworonoga?  - Zdjęcie główne

Psy do adopcji - co trzeba wiedzieć, zanim przygarnie się czworonoga?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Psy są dla wielu osób najlepszymi przyjaciółmi. Wierne, mądre, oddane dostarczają wiele radości. Przygarnięcie czworonoga może zmienić dotychczasowe życie nie tylko psa, ale też jego właściciela. Decydując się na ten krok trzeba podjąć szereg odpowiedzialnych decyzji. Począwszy od tego, jaka będzie płeć, poprzez rasę psa, aż do tego skąd go weźmiemy do swojego domu. Szczególnie ten ostatni punkt budzi wiele emocji. Jak zatem podjąć mądrą decyzję, aby zarówno opiekun, jak i jego zwierzę było szczęśliwe żyjąc wspólnie i dzieląc codzienność?

Czy szukać przyjaciela wśród bezdomnych zwierząt, czy kupić go z hodowli? 

Kwestia tego skąd pochodzi pies niezmiennie budzi wiele emocji. Czekające w schronisku bezpańskie zwierzęta chwytają za serce. Jednak wiele osób obawia się, czy podoła opiece nad psem po przejściach i udźwignie ciężar jego wychowania. Hasła "nie kupuj adoptuj" zachęcają do tego, aby odwiedzić schronisko i zabrać stamtąd wesołe suczki lub przyjaznego psiaka. Dobrze jest najpierw odwiedzić takie miejsce i porozmawiać z osobami, które tam pracują. Przybliżoną one problem i mogą rzetelnie pomóc w podjęciu decyzji. Nie warto robić tego pod wpływem chwilowych emocji, a dobrze zastanowić się przed podjęciem tego kroku, aby nie dostarczać zwierzęciu kolejnego stresu. 

Dobre, sprawdzone hodowle także mają rację bytu oraz swoje plusy. Jeśli zależy nam na tym, aby trafił do nas szczeniak, którego od pierwszych chwil przyzwyczaimy do nas i wychowamy to kupno nie jest złym pomysłem. Ważna jest też kwestia charakteru, która jest często charakterystyczna w danym typie rasy. Jeśli chcemy mieć panowanie na tym, jaki będzie nasz pies to również kupno z hodowli jest czymś, co powinno spełnić nasze oczekiwania. 

Jak przygotować dom na przyjęcie psa? 

Decyzja podjęta, pies trafi do naszego domu. Co będzie nam potrzebne na początek? Dobrze jest zrobić listę zakupów i zrealizować ją w jednym miejscu takim jak przykładowo sklep internetowy Hubun.pl. Oszczędzimy w ten sposób czas konieczny na szukanie lub odwiedzanie kilku miejsc. Każdy psiak potrzebuje miski na karmę i wodę. Ważne jest też oczywiście samo pożywienie. Tutaj najlepiej skonsultować się z miejscem, z którego braliśmy psa. Dowiemy się z niego jak wyglądała dotychczasowa dieta. Dobrze jest potraktować to jako wskazówkę na początek, a dopiero z czasem dokonywać modyfikacji. Przyda się również posłanie oraz zabawki, szczególnie gdy bierzemy pod opiekę szczeniaka. Warto zacząć od podstawowych rzeczy i z czasem rozszerzać to co niezbędne o kolejne przedmioty. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE