Reklama

Przygotowania do matury w czasie pandemii

Opublikowano:
Autor:

Przygotowania do matury w czasie pandemii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Egzamin dojrzałości w czasie pandemii czy po prostu matura 2021 to wyjątkowe wyzwanie dla wielu młodych ludzi. W zmienionej rzeczywistości, przez naukę zdalną, brak normalnych kontaktów z rówieśnikami oraz nauczycielami, a także liczne obostrzenia przygotowania maturalne musiały zmienić swoją formę. Zapewne niejeden maturzysta boryka się z problemami motywacyjnymi oraz edukacyjnymi z przedmiotów, które będzie zdawał. Jak poradzić sobie z przygotowaniami do matury w 2021 roku, aby było łatwiej?

Wzajemne wspieranie się młodych to podstawa

Dla osób w wieku 18-19 lat kontakty międzyludzkie to najczęściej podstawa egzystencji, a ich ograniczenie w czasie pandemii może negatywnie wpływać na wszystkie aspekty życia. Oczywiście, jeżeli obostrzenia zostały ustalone po to, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, warto brać je pod uwagę, jednak nie można całkowicie rezygnować ze spotkań, chociażby tych online. Mogą być one okazją do wspólnych konsultacji i przygotowań maturalnych, odrabiania zadań domowych, burzy mózgów czy po prostu snucia planów na przyszłość.

Cenniejsze niż wcześniej książki oraz repetytoria 

Lekcje online to wiele godzin dziennie spędzanych przed ekranem komputera, dlatego młodzi nie powinni, siedząc przy nim, dalej korzystać z materiałów przygotowujących do matury. Dobrze dopracowane książki, repetytoria, opracowania czy próbne zestawy egzaminacyjne w postaci papierowej będą lepsze, pozwolą odpocząć oczom od elektroniki. 

Dlatego z pomocą księgarni matura 2021 będzie łatwiejsza nie tylko dzięki właściwie dobranym pozycjom, ale również tradycyjnej formie materiałów, zbliżonych bardziej do tego, co czeka młodzież na egzaminie niż e-lekcje. Zakupy w księgarni można zrobić w bezpieczny sposób, nie wychodząc z domu, a przesyłkę dostarczy kurier w bezkontaktowy sposób.

Utrudnione korepetycje i kursy maturalne

Dotychczas wiele osób opierało swoje przygotowania do matury nie tylko na lekcjach szkolnych, powtórkach z nauczycielami, ale także na dodatkowych korepetycjach, specjalnych kursach maturalnych. Oczywiście takie formy wsparcia dla maturzystów nadal są dostępne, jednak nie da się ukryć, że mocno utrudnione. 

Korepetytorzy bardzo często decydują się na formę online zajęć, która przestała już być atrakcyjna dla uczniów i nie sprzyja motywacji. Kursy maturalne również bardzo często przybierają formę interaktywnych zajęć, które, choć stwarzają szansę na szybkie przyswajanie wiedzy, wymagają większego zaangażowania.

Przygotowania do matury 2021 są dla młodych trudniejsze niż zwykle. Warto ich stale motywować i ułatwiać działanie, gdyż nauka do matury w czasie pandemii to coraz większe wyzwania. Zapewnienie odpowiednich materiałów oraz możliwości jest podstawą działania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy