Reklama

Pneumatyka przemysłowa - zastosowanie w przemyśle

Opublikowano:
Autor:

Pneumatyka przemysłowa - zastosowanie w przemyśle - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Pneumatyka inaczej zwana jest inżynierią pneumatyczną, ciągle się rozwija i dzięki temu w znaczący sposób wpływa na przemysł czy technikę. Warto zauważyć, że z urządzeń pneumatycznych korzystają nie tylko przedsiębiorstwa czy firmy, ale też każdy z nas w codziennym życiu. Czas więc na je temat dowiedzieć się więcej.

Pneumatyka przemysłowa - ważne informacje 

Przemysł niezależnie od branży w wielu przypadkach generuje naprawdę duże zanieczyszczenia. Stąd też należy szukać takich rozwiązań, dzięki którym można je ograniczyć. I niewątpliwie tutaj bardzo pomocna jest pneumatyka. Należy wiedzieć, że pneumatyka przemysłowa jest bardzo ważnym rodzajem inżynierii, w której wykorzystuje się sprężone powietrze. Należy zauważyć, że dzięki temu, że sprężone powietrze jest czystym medium, wprawiając maszynę w ruch uzyskuje się większe bezpieczeństwo pracy, zaś cały mechanizm nie ma dużego wpływu na i tak duże zanieczyszczenie powietrza. Niewątpliwie ciekawe jest to, iż w Europie aż 10% całej wyprodukowanej energii elektrycznej wykorzystuje się na produkcję sprężonego powietrza. Właśnie to medium cechuje wyższe ciśnienie niż takie, które posiada ciśnienie atmosferyczne. Pneumatyka obejmuje różnorodne złożone układy, które wykorzystują sprężone powietrze, a następnie ich celem jest wykonanie odpowiedniego ruchu czy też pracy. Do tych elementów należą choćby zawory, pompy czy też cylindry. Jednym z najważniejszych elementów systemu pneumatycznego jest regulator oraz siłownik. Zadanie regulatora to zamiana sprężonego powietrza na siłę. Z kolei siłownik jak sama nazwa wskazuje ma ustalić wartość ciśnienia, która jest niezbędna w dystrybucji medium. Wykorzystując właśnie pneumatykę przemysłową można zyskać naprawdę dobrą skuteczność pracy i jednocześnie jej powtarzalność. 

Elementy pneumatyki wykorzystywane w systemach

Bardzo ważną częścią pneumatyki są elementy. Ta kategoria obejmuje wszelkiego rodzaju armatury pneumatyczne, siłowniki, ale też osuszacze czy sprężarki. Do tej kategorii należy również zaliczyć narzędzia pneumatyczne. Siłownik można określić mianem najważniejszego urządzania układu pneumatycznego. Jest to element wykonawczy, który przetwarza medium na siłę. Przesuwa on tłoczysko zawsze wewnątrz cylindra. Oczywiście to nie wszystko, bo na tłoczysku zamocowany jest tłok, którego rolą jest dokonanie podziału w środku cylindra na dwie komory. Oczywiście w pneumatyce przemysłowej można znaleźć wiele rodzajów siłowników, choćby modele jednostronnego, dwustronnego działania. Dostępne są też siłowniki liniowe, zderzakowe, czy nawet dociskowe. Duże znaczenie ma fakt, że siłowniki to urządzenia pneumatyczne, które są wykorzystywane w wielu branżach przemysłu, nawet ciężkiego, a także samochodowego czy drzewnego. Rzecz jasna należy dobrać odpowiedni siłownik. Szeroką ofertę ma sklep z pneumatyką

Jak zwiększyć ciśnienie gazu i zyskać lepsze osiągi w pracy? 

Niewątpliwie bardzo ważnym elementem jest zwiększenie ciśnienia gazu. Dzięki temu można rzeczywiście uzyskać lepsze osiągi w pracy, ale tez powtarzalność. I tutaj dużą role mają maszyny energetyczne, a dokładnie sprężarki, których celem jest zwiększenie ciśnienia medium. Na początek dochodzi do zamiany energii elektrycznej na energię kinetyczną. Dopiero potem dochodzi do konwersji na energię sprężonego powietrza bądź też gazu. Trzeba liczyć się z tym, że duże znaczenie ma jakość sprężarki, którą wybierzecie, a dobrej jakości modele znajdziecie w sklepie pneumatycznym. Otóż podczas takiej pracy generuje ona naprawdę duże ilości ciepła. Dlatego trzeba wybierać urządzenie, które posiada układ chłodzący. W branży motoryzacyjnej wykorzystuje się sprężarki tłokowe, natomiast w pracy w naprawdę ciężkich warunkach lepiej sprawdzają się sprężarki śrubowe. Trzeba pamiętać, aby nie oszczędzać na elementach układu pneumatykiSklep Pneumatig to gwarancja jakości i niezawodności.               

Zalety pneumatyki przemysłowej

Pneumatyka przemysłowa ma naprawdę wiele zalet. Jedną z największych jest to, że wykorzystuje się ją w dużej ilości branż. Oczywiście pozwala także obniżyć koszty pracy, a nawet ją przyspieszyć. Sprężone powietrze jest czystym medium, które nie ma destrukcyjnego wpływu na środowisko, a przy tym jest łatwo dostępne. Kolejną zaletą jest to, że sprężony gaz można wykorzystywać wielokrotnie, bez konieczności jego wymiany. Wybierając układy pneumatyki ma się pewność, że posłużą one przez wiele lat.     

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy