Reklama

Organizacja wydarzenia sportowego – jak to zrobić?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Organizacja wydarzenia sportowego – jak to zrobić? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zarówno firmy, fundacje, kluby sportowe, jak i osoby indywidualne, szkoły oraz przedszkola, urzędy miast i gmin – istnieje wiele podmiotów, które z różnych powodów chciałyby zorganizować wydarzenie sportowe. Taki event wymaga odpowiedniego podejścia do jego planowania oraz kontroli przeprowadzenia, by móc uzyskać pożądane, zamierzone skutki. Sprawdźmy więc, jak krok po kroku wygląda organizacja wydarzenia sportowego

Najpierw cel i zakres imprezy sportowej

Pierwszym krokiem przy rozpoczynaniu organizacji takiego wydarzenia jest wyznaczenie dla niego celu i zakresu, w jakim będzie przeprowadzone. Trzeba też określić, jaka dyscyplina lub dyscypliny sportowe będą przedmiotem zmagań zawodników. Czy obejmie zasięgiem tylko dany klub sportowy, zaprzyjaźnione drużyny z miasta, powiatu, województwa, a może z całego kraju i spoza niego? 

Celem imprezy sportowej może być zabawa, rekreacja, uczczenie ważnego wydarzenia, aktywność fizyczna jako taka, aktywny wypoczynek, akcja charytatywna czy popularyzacja sportu. Często takie wydarzenia towarzyszą obchodom Dnia Dziecka, mikołajek czy innych, podobnych świąt.

Określenie formy wydarzenia

Po ustaleniu celu i zakresu imprezy sportowej pora określić jej formę. Czy będzie to turniej, zawody sportowe w swojej klasycznej formie, a może warsztaty i trening? Forma zawsze musi się pokrywać z celem całego przedsięwzięcia. Trzeba się zastanowić, czy impreza będzie obejmowała np. wizytę znanego sportowca, co stałoby się dodatkową atrakcją, i czy będzie ona wiązała się z wręczaniem nagród, czy tylko pamiątkowych pinsów albo tradycyjnych medali sportowych. Wystarczy znaleźć dostawcę takich pamiątkowych krążków dla najlepszych lub dla wszystkich uczestników wydarzenia. Medale sportowe na zamówienie w MCC Medale mogą pomóc w organizacji nagród dla zawodników, a przy tym staną się spersonalizowaną pamiątką.

Kto weźmie udział w wydarzeniu?

Zawody sportowe nie mogą odbyć się bez uczestników. Można zorganizować doskonały event, ale sukcesu nie osiągnie się bez sportowców. Trzeba ich zaprosić, a wcześniej przemyśleć, kto będzie zaproszony na takie wydarzenie. Mogą to być członkowie klubów sportowych, dzieci z różnych szkół czy przedszkoli, młodzież albo osoby wyłonione w lokalnych zawodach. Opcji jest dużo, dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym, czy obiekt sportowy, w którym ma się odbyć wydarzenie, jest odpowiedni do organizacji rozgrywek z zakładaną liczbą osób. 

Harmonogram wydarzenia sportowego

By łatwiej było przeprowadzić wydarzenie sportowe i kontrolować, czy wszystko idzie zgodnie z planem, taki harmonogram musi powstać. Rozpisuje się w nim większe oraz mniejsze działania wraz z przyporządkowaniem ich do konkretnych osób, które staną się za nie odpowiedzialne. Zawsze trzeba mieć na uwadze to, że coś może pójść nie po myśli organizatora – i wypracować metody radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. 

Wydarzenie sportowe powinno być organizowane w sposób przemyślany, celowy i zgodnie z harmonogramem, aby odniosło sukces.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy